birgün

24° PARÇALI AZ BULUTLU

DÜNYA 07.01.2020 11:29

Nijerya’da patlama: 30 ölü, 35 yaralı

Nijerya’da patlama: 30 ölü, 35 yaralı

Nijerya’nın Borno bölgesindeki bir köprüde el yapımı patlayıcı ile düzenlenen saldırıda 30 kişi hayatını kaybetti, 35 kişi de yaralandı.

Borno bölgesinin Gamboru kasabasının Kamerun sınırındaki El Beid köprüsünde dün yerel saatle 17.00'de el yapımı patlayıcı ile düzenlenen saldırı sonucu meydana gelen patlamada ölenlerin sayısının 30'a yükseldiği bildirildi.

Yetkililer, köprü yanında pazar yeri olması nedeniyle kalabalık olduğunu, 35 kişinin de yaralandığını belirti. Hayatını kaybedenlerin çoğunun Kamerunlu olduğu belirtilen saldırıyı henüz üstlenen olmazken, ölü sayısının artmasından endişe duyuluyor.

DHA

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız