birgün

21° PARÇALI BULUTLU

DÜNYA 30.06.2020 19:57

Nijerya'nın Ondo Eyaleti Valisi'nde Covid-19 tespit edildi

Ülkede daha önce Kaduna, Oyo, Bauchi ve Abia eyaleti valilerinde Covid-19 tespit edilmiş ve tedavileri sonrası valilerin hepsi iyileşmişti

Nijerya'nın Ondo Eyaleti Valisi'nde Covid-19 tespit edildi


Batı Afrika ülkelerinden Nijerya'nın Ondo Eyaleti Valisi Rotimi Akeredolu'da yeni tip koronavirüs (Covid-19) tespit edildi.

Akeredolu, yerel bir radyoda yaptığı açıklamada, "Covid-19 testim pozitif çıktı" dedi.

Hastalıkla ilgili belirtilerin kendisinde bulunmadığını aktaran Akeredolu, doktorunun tavsiyesi üzerine tedaviye başladığını ve kendini karantinaya aldığını belirtti.

DAHA ÖNCE 4 VALİ'DE DAHA COVİD-19 ÇIKTI

Eyalet sistemiyle yönetilen Nijerya'da başkent Abuja ve 36 eyalet bulunuyor.

Ülkede daha önce Kaduna, Oyo, Bauchi ve Abia eyaleti valilerinde Covid-19 tespit edilmiş ve tedavileri sonrası valilerin hepsi iyileşmişti.

Afrika'nın 200 milyona yaklaşan nüfusuyla en kalabalık ülkesi Nijerya'da bugüne kadar 25 bin 133 kişide virüs tespit edilirken, 573 kişi virüs nedeniyle hayatını kaybetti. (AA)

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız