birgün

22° AÇIK

Niyazi Koyuncu'nun konseri AKP'li Pendik Belediyesi tarafından engellendi

Müzisyen Niyazi Koyuncu, 25 Mayıs'ta Sahil Meydanı'nda düzenleyeceği etkinliğin AKP'li Pendik Belediyesi tarafından engellendiğini açıkladı. Koyuncu, ""Belediye, iptal gerekçesi olarak kurumlarının 'değer yargılarını ve görüşlerini' paylaşmayan bir müzisyenin, Pendik meydanlarında konser yapmasına müsaade edilemeyeceğini sunmuştur" ifadelerini kullandı.

GÜNCEL 23.05.2022 18:59
Niyazi Koyuncu'nun konseri AKP'li Pendik Belediyesi tarafından engellendi
Abone Ol google-news

Müzisyen Niyazi Koyuncu, Pendik Halk Eğitim Merkezi'nin 25 Mayıs'ta Sahil Meydanı'nda düzenleyeceği etkinlikte sahne almasının AKP'li Pendik Belediyesi tarafından engellendiğini duyurdu. Koyuncu, "Belediye, iptal gerekçesi olarak kurumlarının 'değer yargılarını ve görüşlerini' paylaşmayan bir müzisyenin, Pendik meydanlarında konser yapmasına müsaade edilemeyeceğini sunmuştur. Tüm yasaklara ve ötekileştirme çabalarına rağmen şarkılarımızı hep birlikte ve daha gür söylemeye devam edeceğiz" dedi.

Aynur Doğan’ın Kocaeli’nin Derince ilçesinde 20 Mayıs’ta vereceği konser, AKP’nin yönetimde olduğu Derince Belediyesi tarafından iptal edilirken, benzer içerikli bir karar da AKP'li Pendik Belediyesi'nden geldi.

KURUMUN 'DEĞER YARGILARINI' PAYLAŞMIYORMUŞ

AKP'li Pendik Belediyesi, ağabeyi Kazım Koyuncu gibi müzisyen olan Niyazi Koyuncu'nun konserini iptal etti. Koyuncu, konserinin iptal edildiğini sosyal medya hesabından şöyle duyurdu:

"Pendik Halk Eğitim Merkezi'nin 25 Mayıs 2022 tarihinde Sahil Meydanı'nda düzenleyeceği etkinlikte sahne almam Pendik Belediye Başkanlığı tarafından engellenmiştir. Belediye, iptal gerekçesi olarak kurumlarının 'değer yargılarını ve görüşlerini' paylaşmayan bir müzisyenin, Pendik meydanlarında konser yapmasına müsaade edilemeyeceğini sunmuştur. Tüm yasaklara ve ötekileştirme çabalarına rağmen şarkılarımızı hep birlikte ve daha gür söylemeye devam edeceğiz.”

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol