birgün

10° AÇIK

EĞİTİM 01.06.2021 15:40

Nöbetteki akademisyenleri hedef alan Boğaziçi’nin atanmış rektör danışmanı, hesabını kapattı

Boğaziçi’nin kabul görmeyen atanmış rektörü Melih Bulu’nun atanmış danışmanı Volkan Gazioğlu’nun Boğaziçi akademisyenlerini ABD’ye hizmetle suçlayan paylaşımı tepki çekti. Gazioğlu, hesabını kapattı.

Nöbetteki akademisyenleri hedef alan Boğaziçi’nin atanmış rektör danışmanı, hesabını kapattı

Boğaziçi Üniversitesi’ne Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kurum dışından atanan Melih Bulu'nun arkadaşı ve atanmış danışmanı Volkan Gazioğlu'nun 99 gündür eylemde olan akademisyenler hakkında yaptığı paylaşım tepki çekti.

Bulu'nun rektör danışmanı olarak atadığı, eski Huawei Türkiye Servis Satış ve Pazarlama Direktörü Volkan Gazioğlu, Twitter hesabından Daily Sabah ve Parantez Haber çizeri Erhan Yalvaç'a ait 11 Şubat tarihinde Parantez Haber'de yayımlanan, Boğaziçi Üniversitesi akademisyenlerinin ABD bayrağını Boğaziçi Üniversitesi'ne dikmeye çalıştığı bir çizim paylaştı. Gazioğlu, yaptığı paylaşımda akademisyenleri ABD'ye hizmetle suçladı.

nobetteki-kademisyenleri-hedef-alan-bogazici-nin-atanmis-rektor-danismani-hesabini-kapatti-882671-1.

Boğaziçi Üniversitesi akademisyenlerinin yer aldığı paylaşım sosyal medyada tepki çekti. Tepkilerin üzerine Gazioğlu'ndan bir açıklama gelmedi. Gazioğlu, daha sonra Twitter hesabını kapattı.

nobetteki-kademisyenleri-hedef-alan-bogazici-nin-atanmis-rektor-danismani-hesabini-kapatti-882672-1.

Atanmış danışman Volkan Gazioğlu'nun paylaşımına tepkilerden bazıları şöyle:

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol