birgün

25° AZ BULUTLU

KÜLTÜR SANAT 14.12.2019 15:02

Norm Ender'in Mekanın Sahibi şarkısı YouTube'dan kaldırıldı

Rapçi Norm Ender'in şarkısı Mekanın Sahibi'nin klibi YouTube'da yayından kaldırıldı. YouTube'da şarkıyı aratan kullanıcılar "Telif hakkı hak talebi nedeniyle artık kullanılamıyor" yazısı ile karşılaştı.

Norm Ender'in Mekanın Sahibi şarkısı YouTube'dan kaldırıldı

YouTube üzerinden arama yapan kullanıcılar Norm Ender’in şarkısı Mekanın Sahibi şarkısının klibine erişemiyor. Şarkının YouTube'dan kaldırılmasıyla ilgili henüz resmi bir açıklama gelmezken şarkıyı YouTube'da aratan kullanıcılar "Bu video, Dum Money Entertaintment tarafından gelen bir telif hakkı hak talebi nedeniyle artık kullanılamıyor" yazısı ile karşılaştı.

Mekanın Sahibi', Young Slatt & B Stakk Feat Peewee Longway'e ait Work My Move isimli parçayla oldukça benzetilmiş ve bu şarkıdan çalıntı olduğu iddia edilmişti.

norm-ender-in-mekanin-sahibi-sarkisi-youtube-dan-kaldirildi-661598-1.

Mekanın Sahibi'ni YouTube'da arayanlar bu uyarı ile karşılaşıyor

NORM ENDER'DEN İLK TEPKİBu iddianın ardından parça, Spotify'dan kaldırılmış ve sonrasında tekrardan geri yüklenmişti. Olayla ilgili henüz bir açıklama yapılmasa da şarkının kaldırılması sosyal medyada yine çok konuşuldu.

Norm Ender, YouTube üzerinden şarkısının kaldırılmasıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Diss atıyorum telif atıyorlar, telif atsam diss atabilirler mi acaba?" ifadelerini kullandı.

norm-ender-in-mekanin-sahibi-sarkisi-youtube-dan-kaldirildi-661599-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız