birgün

18° HAFİF YAĞMUR

SPOR 23.06.2020 15:12

Novak Djokovic koronavirüse yakalandı

Teniste Erkekler Dünya 1 Numarası olan Novak Djokovic’in koronavirüs testi pozitif çıktı. Dün de Djokovic’in kondisyonerinde koronavirüs tespit edilmişti

Novak Djokovic koronavirüse yakalandı

Erkeklerde Dünya 1 Numarası Sırp tenisçi Novak Djokovic'in Covid-19 testi pozitif çıktı. Gelişmeyi Sırp basını ve gazeteciler duyurdu.

Novak Djokovic Vakfı tarafından düzenlenen Adria Tur'a katılan Bulgar tenisçi Grigor Dimitrov'un Covid-19'a yakalandığını açıklamasının ardından, aynı organizasyona katılan bazı sporcu ve antrenörlerin de test sonuçlarının pozitif olduğu açıklanmıştı.

Dün de Djokovic'in kondisyoneri Marko Paniki'nin Covid-19 testi pozitif çıkmıştı.

Paniki'nin yanı sıra organizasyonun Hırvatistan ayağında mücadele eden Hırvat tenisçi Borna Coric'in de virüse yakalandığı belirtildi.

Hırvatistan Kamu Sağlığı Kurumu’ndan yapılan açıklamada, toplam 22 kişiye test yapıldığı belirtilirken, tenisçiler Alexander Zverev ile Marin Cilic'in test sonuçlarının negatif çıktığı ifade edildi.

Bu arada, Sırp medyasında çıkan haberlerde, Novak Djokovic'in herhangi bir virüs belirtisi göstermediği ve bugün Belgrad'da test yaptıracağı kaydedilmişti.