birgün

24° PARÇALI AZ BULUTLU

DÜNYA 05.08.2020 09:32

Novavax'ın aşısı, sağlıklı gönüllülerde yüksek düzeyde antikor üretti

Novavax'ın aşısı, sağlıklı gönüllülerde yüksek düzeyde antikor üretti

BİRGÜN DIŞ HABERLER SERVİSİ

Erken aşama klinik denemelerden gelen ilk verilere göre, Novavax'ın deneysel Covid-19 aşısı yeni tip koronavirüse karşı antikor üretti ve güvenli gözüküyor.

ABD Maryland merkezli biyoteknoloji firması, aday aşısı NVX-CoV2373'ün iki dozluk uygulamasının sağlıklı gönüllülerde Covid-19 hastalığından iyileşenlere göre daha yüksek düzeylerde antikor ürettiğini açıkladı.

Reuters'in haberine göre, vücudun bağışıklık cevabını güçlendiren bir madde olan Matrix-M desteğinin eklenmesi çalışmada aşının etkisini arttırdı.

Novavax araştırma şefi Gregory Glenn Reuters'e, firmanın kısa süre içerisinde geç aşama klinik denemeleri de gerçekleştirerek Aralık ayında gerekli onayları almayı umduğunu belirtti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız