birgün

28° AÇIK

GÜNCEL 14.07.2020 14:16

Nüfus Müdürlüğü’ne giderek ‘size virüs hediye getirdim’ diyen kişi 3 bin TL ceza aldı

Bolu’da, Nüfus Müdürlüğü’nde işini halledemeyince "Eşim koronavirüslü, ben de size virüs hediye getirdim” diyerek paniğe neden olan şahsa 3 bin lira idari para cezası verildi.

Nüfus Müdürlüğü’ne giderek ‘size virüs hediye getirdim’ diyen kişi 3 bin TL ceza aldı

Bolu İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü’nde meydana gelen olayda, A.D. isimli kişi evrak almak için Nüfus Müdürlüğü’ne gitti. İstediği evrağı alamayınca sinirlenen şahıs, "Eşim koronavirüslü. Bende size koronavirüs hediye getirdim” diyerek bağırmaya başladı. Şahsın ‘virüs getirdim’ demesi üzerine büyük panik yaşayan Nüfus Müdürlüğü çalışanları durumu polis ve sağlık ekiplerine haber verdi.

İHA'nın aktarımına göre, ihbar üzerine olay yerine gelen polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Ekiplerin şahıs üzerinde yaptıkları incelemede eşinin korona virüs testinin pozitif çıktığı ve tedavi altında olduğu belirlendi. Gözaltına alınan şahıs korona virüs testinin yapılması için İzzet Baysal Tıp Fakültesi Ateş Polikliğini’ne götürüldü.

15 GÜN KARANTİNADA KALACAK

Yapılan testin ardından ifadesi alınmak üzere emniyet müdürlüğüne götürülen A.D.’ye, ‘İl Hıfzıssıhha Meclisi kararlarına aykırı davranmak’ suçundan 3 bin lira idari para cezası kesildi. Ayrıca, 15 gün boyunca karantina altında tutulacak olan A.D. hakkında, karantina süresi sonunda ‘Bulaşıcı hastalıklara ilişkin tedbirlere aykırı davranma’ suçundan adli işlem yapılacağı öğrenildi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız