birgün

7° AÇIK

KÜLTÜR SANAT 25.02.2020 12:35

Nuh Tepesi filminin ilk fragmanı yayınlandı

Ali Atay, Haluk Bilginer ve Hande Doğandemir'i buluşturan Nuh Tepesi'nden ilk fragman geldi

Nuh Tepesi filminin ilk fragmanı yayınlandı

Tribeca Film Festivali ve Altın Koza Film Festivali'nin de arasında bulunduğu ulusal ve uluslararası festivallerde ödüller alan Nuh Tepesi filminin fragmanı yayınlandı.

Dünya prömiyerini Robert De Niro'nun kurucusu olduğu Tribeca Film Festivali'nde yapan, aynı festivalde "En İyi Senaryo" ödülünü alan ve Ali Atay'a "En İyi Erkek Oyuncu" ödülünü kazandıran Nuh Tepesi'nin başrollerinde, Haluk Bilginer ve Hande Doğandemir de rol alıyor.

Film, bir yandan yıllar önce kendisinin diktiğini iddia ettiği Nuh Ağacı'nın altına gömülmek isteyen babasının isteğini yerine getirmeye, bir yandan da ağacın Nuh Peygamber tarafından dikildiğine inanan köylülerin tepkileriyle başa çıkmaya çalışan Ömer'in yaşadıklarını konu ediyor.

"Pencereler Ardında", "Nahoş Bir Mevzu" ve "Kimse Elimi Tutmasın!" gibi dünya festivallerinde gösterilen kısa yapımlarıyla tanınan Cenk Ertürk, filmin yönetmenliğini üstlendi.

Yönetmenin ilk uzun metrajlı filmi olan ve senaryosunu da kaleme aldığı Nuh Tepesi, 6 Mart'ta vizyona girecek.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız