birgün

9° PARÇALI BULUTLU

Numan Kurtulmuş'tan Gülşen'e: "Ağzından çıkan sözlere dikkat etmesi lazım"

AKP Genel Başkanvekili Kurtulmuş, 3 yıla kadar hapsi istenen şarkıcı Gülşen'e ilişkin, "Topluma mal olmuş kişilerin tabiri caizse camdan fanus içinde yaşaması gerekiyor. Herkesin ağzından çıkan sözlere dikkat etmesi lazım" ifadelerini kullandı.

GÜNCEL 03.09.2022 11:18
Numan Kurtulmuş'tan Gülşen'e: "Ağzından çıkan sözlere dikkat etmesi lazım" Fotoğraf: AA
Abone Ol google-news

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, bir konserinde kullandığı ifadelerle gündeme getirilerek hedef gösterilmesinin ardından açılan dava sonucu, 3 yıla kadar hapsi istenen şarkıcı Gülşen'e ilişkin, "Topluma mal olmuş kişilerin tabiri caizse camdan fanus içinde yaşaması gerekiyor. Herkesin ağzından çıkan sözlere dikkat etmesi lazım" dedi.

Kurtulmuş, Hakan Çelik ile Hafta Sonu'nda soruları yanıtladı.

'BU SÖZÜ BİR BAŞKASI SÖYLEMİŞ OLSAYDI DİKKAT BİLE ÇEKMEYEBİLİRDİ'

Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Gülşen'in tutuklanması ve 3 yıla kadar hapis istemiyle yargılanmasına ilişkin şunları söyledi:

"Nasıl tutuklama kararı nasıl verildi bu hukuki bir süreç. Orada söyleyeceğimiz şey şudur herkes hele hele toplumun önünde olanlar bu sözü belki, bir benzerini bir başkası söylemiş olsaydı dikkat bile çekmeyebilirdi. Toplumun önünde model olarak görülen insanların söyledikleri her söze ve davranışa dikkat etmesi lazım. Sadece meydanda değil, işte artık ortaya da çıkıyor. Topluma mal olmuş kişilerin tabiri caizse camdan fanus içinde yaşaması gerekiyor. Herkesin ağzından çıkan sözlere dikkat etmesi lazım."

NE OLMUŞTU?

Kıyafetleri üzerinden gerici çevrelerce sık sık hedef alınan şarkıcı Gülşen, nisan ayında verdiği bir konserde sarf ettiği sözlerin sosyal medyaya düşmesinin ardından yeniden gündem olmuştu. (Görüntülerde Gülşen’in bir kişi hakkında, “İmam hatipte okumuş daha önce kendisi, sapıklığı oradan geliyor” dediği duyuluyor.)

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Gülşen'in ifadeleri üzerine soruşturma başlatmış, Gülşen'in kolluk görevlilerince mevcutlu bir şekilde Cumhuriyet Başsavcılığı'nda hazır edilmesi talimatı vermişti. Savcılık ifadesinin ardından tutuklama talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk edilen Gülşen hakkında tutuklama kararı verildi.

Gülşen'in avukatı Emek Emre tarafından 26 Ağustos'ta üst mahkemeye gönderilmek üzere tutukluluğun kaldırılması talebiyle itiraz dilekçesi sunulmuş, talebi değerlendiren İstanbul 27. Asliye Ceza Mahkemesi 29 Ağustos'ta "dosya kapsamındaki tüm delillerin toplanmış, şüphelinin kaçma ve delilleri karartma şüphesinin bulunmayışı, bakmakla mükellef olduğu yaşı küçük çocuğu bulunması" gerekçeleriyle Gülşen'in tahliyesine ve konutu terk etmemek şartıyla adli kontrol altına alınmasına karar vermişti.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol