birgün

21° AÇIK

Numan Kurtulmuş'tan 'Rıdvan' yorumu

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş katıldığı televizyon programında gündem başlıklarını değerlendirdi.

SİYASET 29.01.2017 11:19
Numan Kurtulmuş'tan 'Rıdvan' yorumu
Abone Ol google-news

CNN Türk’te Hakan Çelik’in programına konuk olan Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Türkiye'nin kredi notunun düşürülmesinin ekonomik değil siyasi bir karar olduğunu ileri sürdü.

Kurtulmuş "Zaman zaman derecelendirme kuruluşlarının ekonomik kaygılarla değil siyasi kaygılarla da Türkiye'nin notlarıyla ilgili olumsuz davrandıkları oldu. Burada da Türkiye'nin açıkçası hem döviz üzerindeki bu baskının hem döviz üzerinde oynayan bir takım uluslararası aktörlerin hem de derecelendirme kuruluşlarının bu son kararlarının, Türkiye'nin köşeye sıkıştırılmasına dönük olarak sürdürülen kampanyanın bir parçası olduğunu düşünüyorum. dedi.

Kurtulmuş müfredattan çıkarılan evrim teorisinin "eskimiş ve çürümüş" olduğunu öne sürdü.

ERKEN SEÇİM TARTIŞMALARI

'Erken seçimin' sorulduğu Kurtulmuş, "Erken seçim konusunu bir kenara kaldıralım. Referandum önemli bir meseledir. Ama ‘her şey referanduma bağlı’ diye görmemek lazım. Hangi sonuç çıkarsa çıksın başımız üzerine. Bu olgunluk içinde siyaset yapmak gerekir. Bütün ekonomiyi, her şeyi referandum üzerinden konuşmamak gerekir." ifadelerini kullandı.

SOSYAL MEDYADAKİ ‘EVET’ KAMPANYASI

Rıdvan Dilmen'in yeni açtığı Twitter hesabında başlattığı 'evet' kampanyasına değinen Kurtulmuş, "Rıdvan’dan başladı zaten. Ben de katıldım. Alişan ve Ece Erken de beni davet ettiler. Biz de katıldık. Demokrasinin güzelliği bu zaten. Herkes kendi görüşünü açıklamakta özgür. Evet dediği için veya hayır dediği için linç kampanyası yapılması yanlış. Herkes rahat olsun. Evet diyen de hayır diyen de karşısındakine saygı duysun. Rıdvan bunu söylediyse kendi içinden geleni söylemiştir. Gayet güzel keyifli yaratıcı bir kampanya." diye konuştu.

MAÇKA PARKININ TALANI

Kurtulmuş, Maçka Parkı'ndaki inşaat çalışmalarına da değinerek "Orada belediyeden yapılan açıklamada hiçbir şekilde ağaçlar tahrip olmayacak şeklinde. İnşallah öyle olur. Zaten büyük şehirlerimizde parklar ve mezarlıklar dışında yeşil alanımız kalmadı." dedi.

Kurtulmuş bedelli askerliğinse gündemlerinde olmadığını belirtti.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol