birgün

10° PARÇALI BULUTLU

Nureddin Nebati: Mali disiplin sonuç verdi, hazine nakit dengesi fazla verdi

Ocak-mayıs dönemi nakit fazlasının resmi verilere göre, 82,4 milyar lira olarak gerçekleştiğini söyleyen Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Bu sonuçlar uyguladığımız mali disiplinin somut bir göstergesidir" dedi.

EKONOMİ 07.06.2022 21:17
Nureddin Nebati: Mali disiplin sonuç verdi, hazine nakit dengesi fazla verdi Fotoğraf: AA
Abone Ol google-news

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, 'uyguladıkları mali disiplinin sonuç verdiğini' iddia ederek, "Hazine nakit dengesi mayıs ayında 149,2 milyar TL fazla vermiştir" dedi.

Nebati, sosyal medya hesabından, Hazine nakit gerçekleşmelerine ilişkin değerlendirmede bulundu.

Resmi verilere göre, bütçe sonuçlarının öncü göstergesi olan Hazine nakit dengesinin mayısta 149,2 milyar lira fazla verdiğini söyleyen Nebati, "Özellikle bütçe gelirlerindeki olumlu performansın neticesinde ocak-mayıs dönemi nakit fazlası ise 82,4 milyar lira olarak gerçekleşmiştir. Bu sonuçlar uyguladığımız mali disiplinin somut bir göstergesidir. Mali disiplinden taviz vermeden kamu maliyesindeki sağlam duruşumuzu kararlılıkla sürdürmeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun