birgün

19° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 11.08.2020 20:06

Nuriye Gülmen tutuklandı

Grup Yorum’un yapacağı halk konseri öncesi gözaltına alınan Nuriye Gülmen tutuklandı.

Nuriye Gülmen tutuklandı

İdil Kültür Merkezi’ne yönelik polis baskınında gözaltına alınan HK ile görevinden ihraç edilen akademisyen Nuriye Gülmen tutuklandı.

Halkın Hukuk Bürosu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Gülmen ile birlikte gözaltına alınanlardan Rıdvan Akbaş'ın da tutuklandığını, Yasemin Karadağ, Fırat Kaya ve Ezgi Kul'un ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığını bildirdi.

Açıklamada, "Müvekkillerimiz Nuriye Gülmen ve Rıdvan Akbaş tutuklandı. Müvekkillerimiz Yasemin Karadağ, Fırat Kaya ve Ezgi Kul adli kontrolle serbest bırakıldılar" ifadelerine yer verildi.

NE OLMUŞTU?

Grup Yorum’un yapacağı halk konseri öncesi 5 Ağustos'ta İdil Kültür Merkezi’ne yönelik polis baskını olmuş, Nuriye Gülmen’in de aralarında bulunduğu 5 kişi gözaltına alınmıştı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız