birgün

21° AÇIK

Nuriye ve Semih'in avukatlarına gözaltı

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın avukatları, yeni adli yılın açılış gününde Adalet Bakanlığı önünde eylemdeydi. Nuriye ve Semih'in taleplerini ileten iki avukat gözaltına alındı. Gökoğlu, Kaplan ve Moral daha sonra serbest bırakıldı.

GÜNCEL 05.09.2017 16:54
Nuriye ve Semih'in avukatlarına gözaltı
Abone Ol google-news

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın açlık grevi eylemi devam ederken, iki eğitimcinin avukatları bugün Adalet Bakanlığı önünde gözaltına alındı.

Yeni adli yıl açılışı dolayısıyla Adalet Bakanlığı önünde eylem yapan Avukat Engin Gökoğlu, Avukat Aytül Kaplan ve FOSEM çalışanı İpek Moral gözaltına alındı.

Adalet Bakanlığı önünden gözaltına alınan Av. Engin Gökoğlu, Av. Aytül Kaplan ve gazeteci İpek Moral, daha sonra serbest bırakıldı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol