birgün

23° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 08.08.2020 09:38

Nurullah Dal’ın üslubu çarpıklığını gösteriyor

Nurullah Dal’ın üslubu çarpıklığını gösteriyor

Türkiye Özel Okullar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nurullah Dal'ın öğretmenler için kullandığı "İşe gitmeden maaşlarını alıyorlar. Sanırım rahata da alıştılar" ifadelerine bir tepki de Eğitim İş'ten geldi.

Eğitim İş tarafından yapılan açıklamada şunlar dendi: "Parasız verilmesi gereken kamusal bir hizmet olan eğitimin piyasalaştırılmasının tilkiye kümes emanet etmekten farkı olmadığının vücut bulmuş hali olan Dal, okulların açılmasına dair tartışmada bilimsellikten ve empatiden uzak biçimde eğitimcileri, eğitim sendikalarını suçlamıştır. Nurullah Dal'ın çirkin üslubu, zihniyetinin çarpıklığını da ele vermektedir. Öğretmenleri yattıkları yerden para kazanmakla itham eden Dal, özel okullarda eğitimcileri AVM'lerde tanıtım yapmaya zorlayan, bin bir angaryayı dayatan zihniyetin ta kendisi olduğunu göstermiştir. Parlak bir geleceğin en önemli hammaddesi olan eğitimi, sizin gibi tüccar zihniyetli insanların pençesinden kurtarmak için verdiğimiz mücadeleyi ilk gün azmiyle sürdüreceğiz. Canınızı sıkmaya devam edeceğiz. Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı gayet memnunuz."

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız