birgün

15° SİSLİ

DÜNYA 17.08.2020 01:00

Obrador, Covid-19 aşısının 2021 başlarında hazır olmasını beklediğini söyledi

Meksika Devlet Başkanı Obrador, 2021 yılının ilk aylarında koronavirüs aşısının ülkede kullanılmaya başlamasını bekliyor.

Obrador, Covid-19 aşısının 2021 başlarında hazır olmasını beklediğini söyledi

Dış Haberler Servisi

Meksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador, 2021 yılının ilk aylarında ülkede koronavirüs aşısının kullanılmaya başlanabileceğini beklediğini ifade etti.

Reuters’ta yer alan habere göre Obrador hükümeti, üretilecek olan koronavirüs aşısının Latin Amerika’da dağıtımı üzerine Arjantin ve ilaç üreticisi AstraZeneca ile bir ortaklık kurdu.

Worldometers verilerine göre, Meksika’da şimdiye kadar toplamda 517 bin 714 koronavirüs vakası tespit edildi ve 56 bin 543 kişi salgın nedeniyle yaşamını yitirdi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız