birgün

23° AÇIK

GÜNCEL 16.05.2021 07:07

Ocaklar söndü yuvalar yıkıldı

Ocaklar söndü yuvalar yıkıldı

İstanbul Sözleşmesi’ni feshederken ‘aile’ bahanesine sığınan AKP’nin politikaları topluma zarar veriyor. “Aileler Dağılıyor” raporuna göre yoksulluk, aile düzenini bozuyor. Halkın büyük çoğunluğu en büyük sorun olarak ekonomiyi görüyor.

UÇURUMUN EŞİĞİNDEYİZ

Gerici çevrelerin etkisiyle İstanbul Sözleşmesi'ni ‘aileleri dağıtıyor’ bahanesiyle fesheden Saray rejiminin politikalarının yarattığı yoksulluk, ailelere büyük zararlar verdi. “Aileler Buhranda Dağılıyor” raporuna göre, 19 yıllık AKP iktidarı döneminde aile düzeni bozuldu, aileler uçurumun eşiğine geldi ve yoksulluk en temel problem halini aldı.

SARAY ŞATAFAT İÇİNDE

Raporda şu ifadeler kullanıldı: “Saray rejiminde, ekonomik sıkıntılar nedeniyle aileler intihar, boşanma ve şiddet girdabına itildi. Hayat pahalılığı artarken işsizlik kronikleşti. Saray iktidarı ise tarihte benzeri görülmemiş bir şatafat ve inkâr politikası içinde. On milyonlarca emekçi asgari ücret düzeyinde çay, simit hesabı yapacak kadar yoksullaştırılmıştır."

Haberin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

ocaklar-sondu-yuvalar-yikildi-876279-1.

EKONOMİ BÜYÜK SORUN

Kılıçdaroğlu'nun masasına gelen son kamuoyu yoklamasına göre ise Erdoğan’ın oy oranı hızla azalıyor. Erdoğan’a oy vereceğini açıklayanların oranı, yüzde 35,8’de kaldı. Ankete katılanların yüzde 52’si “ülkenin en büyük sorunu ekonomi,” yüzde 12,1’i “adalet” dedi. Ayrıca anketi yanıtlayanların yüzde 71’i ekonominin daha da kötü olacağını düşünüyor.

Haberin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol