birgün

9° PARÇALI BULUTLU

BİRGÜN EGE 26.02.2021 12:05

Ödemiş’te tanzim satış başlıyor

Ödemiş’te tanzim satış başlıyor

BirGün ÖDEMİŞ

Ödemiş Belediyesi’nin Tanzim Satış Yeri projesi için inşaat çalışmaları sürüyor. Eski otogarda 330 metrekare büyüklüğe sahip olacak tanzim satış yeri ile ilgili bilgi veren Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Tanzim Satış yerinin ‘üreticiden tüketiciye’ modeliyle hizmet vereceğini belirterek, “Kentimizde yetişen ürünlerin Büyükşehir Belediyeleri aracılığıyla büyük kentlere ulaştırılmasını da sağlayacak bir projedir” dedi.

Mehmet Eriş şunları söyledi: “Bu işletmemiz aynı zamanda Büyükşehir Belediyelerimiz ile üreticimiz ve kooperatiflerimiz arasında bir köprü görevinde olacak. Maliyetler karşısında direnmeye çalışan üreticimizin ürününün tarlada kalmaması, ana kentlere ulaştırılmasını da bu model ile sağlamak hedeflerimiz arasında yer alıyor. Yerli üreticinin desteklenmesi, üreticinin emeğinin karşılığını alması için çalışıyoruz. Çiftçinin ve tüketicinin haklarının korunduğu organik gıda satışlarını ve ekolojik gıdaya erişim sağlanmasını da hedeflediğimiz projemiz için çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor. Pandemi süreci hepimize sağlıklı ve güvenilir gıdaya erişmenin önemini hatırlattı. Bu yönüyle de ilk adımını attığımız Tanzim Satış yeri, tüketicimizin bütçesine dost oluşunun yanında üreticimizin ürününe de değer katacak”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol