birgün

11° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

YEŞİL BİRGÜN 17.04.2019 10:35

Ödemiş’teki ağaç katliamı Meclis gündeminde

CHP’li Polat, İzmir Ödemiş’te zeytin ağaçlarının kesilmesini TBMM gündemine taşıdı. Polat, zeytin ağaçların kesilmesine neden göz yumulduğunu sordu. TBMM Çevre Komisyonu Üyesi ve CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat, Ödemiş İlkkurşun Köyü yakınlarında yeni yapılacak yol için zeytin ağaçlarının kesilmesine ilişkin Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi. Kaç zeytin ağacının kesildiğini […]

Ödemiş’teki ağaç katliamı Meclis gündeminde

CHP’li Polat, İzmir Ödemiş’te zeytin ağaçlarının kesilmesini TBMM gündemine taşıdı. Polat, zeytin ağaçların kesilmesine neden göz yumulduğunu sordu.

TBMM Çevre Komisyonu Üyesi ve CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat, Ödemiş İlkkurşun Köyü yakınlarında yeni yapılacak yol için zeytin ağaçlarının kesilmesine ilişkin Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.

Kaç zeytin ağacının kesildiğini soran Polat, yapılacak yeni yolun ana yolu sadece 100 metre kısaltacağı iddiasının doğru olup olmadığının açıklanmasını istedi.

Polat, “Yapılmak istenilen yolun doğal hayata, tarım alanlarına ve zeytinliklere vereceği zarar dikkate alınmış mıdır? Alınmış ise kamuoyunun haklı tepkisine de neden olan ağaçların kesilmesine hangi gerekçeyle göz yumulmuştur? Oluşan zararın önüne geçilmesi için Bakanlığınızca alınan bir önlem var mıdır? Olacak mıdır?” sorularını yöneltti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız