birgün

17° AÇIK

ÇALIŞMA YAŞAMI 23.12.2018 07:40

ÖDP’den Kuşadası’nda eylem: Asgari ücret 2 bin 800 lira olmalı

ÖDP’den Kuşadası’nda eylem: Asgari ücret 2 bin 800 lira olmalı

Şenol Eskin

Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Kuşadası İlçe Meclisi üyeleri, eylem yaparak asgari ücretin net 2 bin 800 lira olarak belirlenmesini ve vergiden muaf tutulmasını istedi.

Aydın Kuşadası Sağlık Caddesi’ndeki Denizbank önünde yapılan basın açıklamasına, ÖDP’lilerin yanı sıra Kuşadası’nda bulunan demokratik kitle örgütleri ve yurttaşlar da katıldı.

Eylemde yapılan açıklamada, “Böyle bir dönemde asgari ücret belirlenirken krizin yarattığı sonuçlar dikkate alınmalı, işçileri krizden koruyacak özel tedbirler alınmalıdır. İnsanca yaşanabilecek bir ücret belirlenmelidir. Asgari ücret, DİSK’in önerdiği gibi 2 bin 800 TL net taban ücret olarak açıklanmalıdır ve bu ücretten vergi alınmamalıdır” dendi.

Basın açıklaması sonrası Cuma Pazarı’na giren ÖDP’liler, burada ve kent içinde yaklaşık bin adet bildiriyi yurttaşlara ulaştırdı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol