birgün

24° AÇIK

ÇALIŞMA YAŞAMI 23.12.2018 07:40

ÖDP’den Kuşadası’nda eylem: Asgari ücret 2 bin 800 lira olmalı

ÖDP’den Kuşadası’nda eylem: Asgari ücret 2 bin 800 lira olmalı

Şenol Eskin

Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Kuşadası İlçe Meclisi üyeleri, eylem yaparak asgari ücretin net 2 bin 800 lira olarak belirlenmesini ve vergiden muaf tutulmasını istedi.

Aydın Kuşadası Sağlık Caddesi’ndeki Denizbank önünde yapılan basın açıklamasına, ÖDP’lilerin yanı sıra Kuşadası’nda bulunan demokratik kitle örgütleri ve yurttaşlar da katıldı.

Eylemde yapılan açıklamada, “Böyle bir dönemde asgari ücret belirlenirken krizin yarattığı sonuçlar dikkate alınmalı, işçileri krizden koruyacak özel tedbirler alınmalıdır. İnsanca yaşanabilecek bir ücret belirlenmelidir. Asgari ücret, DİSK’in önerdiği gibi 2 bin 800 TL net taban ücret olarak açıklanmalıdır ve bu ücretten vergi alınmamalıdır” dendi.

Basın açıklaması sonrası Cuma Pazarı’na giren ÖDP’liler, burada ve kent içinde yaklaşık bin adet bildiriyi yurttaşlara ulaştırdı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız