birgün

24° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 05.10.2019 16:00

ÖDP'den pahalılığa ve zamlara karşı İstanbul'da eylem

ÖDP'den pahalılığa ve zamlara karşı İstanbul'da eylem

Hayat pahalılığı ve zamlar protesto edilmeye devam ediyor. Önceki günlerde İzmir, Eskişehir ve Antalya başta olmak üzere pek çok şehirde eylemler düzenleyen Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP), bugün de İstanbul'da sokağa çıktı.

Kadıköy Süreyya Operası önünde toplanan ÖDP İstanbul İl Örgütü gerçekleştirdiği basın açıklamasıyla 'Hayat Pahalılığı ve Zamlara' karşı mücadele çağrısı yaptı.

Eylemde "Doğalgaz ve elektrik zamları geri alınsın!" denildi.

ELEKTRİK VE DOĞALGAZ YÜZDE 30 ZAMLANDI

Elektriğe yapılan som zamla birlikte elektrik fiyatları Temmuz-Ekim arasında yüzde 30 artmıştı.

Doğalgaza yapılan zamlar da yüzde 30'u geçerken, peş peşe yapılan zamlara karşın Saray'ın israfının sürmesi tepki çekiyor.

odp-den-pahaliliga-ve-zamlara-karsi-istanbul-da-eylem-633620-1.odp-den-pahaliliga-ve-zamlara-karsi-istanbul-da-eylem-633621-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız