birgün

24° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 01.10.2019 17:00

ÖDP zamlara ve hayat pahalılığına karşı sokağa çıkıyor

Özgürlük ve Dayanışma Partisi, zamlara ve hayat pahalılığına karşı sokağa çıkıyor.

ÖDP zamlara ve hayat pahalılığına karşı sokağa çıkıyor

Elektrik zamlarına karşı tepkiler büyüyor. Özgürlük ve Dayanışma Partisi bir açıklama yaparak zamlara tepki gösterdi.

Zamlar ve pahalılık altında halk süründürülerken, ekonomi kimin için uçuyor sorusunun sorulduğu açıklamada, zamlara karşı omuz omuza mücadele çağrısı yapıldı. ÖDP zamlara karşı bazı illerde protesto eylemleri gerçekleştirecek.

Antalya

ÖDP Antalya İl Örgütü, elektrik zamlarını protesto etmek için eylem çağrısı yaptı. Çağrı şöyle,

Halkı her geçen gün yoksullastiran zamlara karşı sesimizi yükseltmek için, AKP Elini Cebimizden Çek diyoruz. 2 Ekim Çarşamba saat 18.00'da Attalos Heykeli önündeyiz.

Eskişehir

ÖDP Eskişehir İl örgütü de basın açıklaması için çağrı yaptı. Eskişehir'de zamlara karşı basın açıklaması, 3 Ekim Perşembe günü, 18.30'da Kanatlı AVM Önünde gerçekleştirilecek.

İzmir

Zamlara, hayat pahalılığına son" şiarı ile 2 Ekim Çarşamba günü (yarın) Konak Eski Sümerbank önünde bir araya gelerek zamları ve hayat pahalılığını protesto edecek.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız