birgün

26° AÇIK

ODTÜ'de Babacan protestosu: Ziyaret iptal edildi

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın ODTÜ’ye gerçekleştirmek istediği ziyaret, öğrenciler tarafından protesto edilince iptal edildi.

SİYASET 12.04.2022 15:57
ODTÜ'de Babacan protestosu: Ziyaret iptal edildi
Abone Ol google-news

Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde (ODTÜ) söyleşi yapmak üzere ziyaret gerçekleştirmek isteyen Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, öğrenciler tarafından protesto edildi. ODTÜ'lü öğrencilerin Babacan'ı protesto etmesi üzerine ziyaret iptal edildi.

‘ODTÜ Forum’ isimli Twitter hesabının paylaştığı videoda Babacan döneminde yapılan özelleştirme ve politikalara işaret edildi. Videoya “Yaptığı 13 yıl bakanlık 18 yıl vekillik döneminde AKP yıkımının, özelleştirmelerin, neoliberal politikaların yürütücüsü Ali Babacan’ın ODTÜ’de gerçekleştirmeyi planladığı öğrenci buluşması ODTÜ öğrencileri tarafından engellendi” notu düşüldü.

'AKP'NİN TÜREVLERİNE SES ÇIKAR'

Protestolara Sol Genç üyeleri de katıldı. Sol Genç'in Twitter hesabından yapılan paylaşımda "AKP'nin türevlerine ses çıkar" ifadeleri kullanıldı.

Öğrenciler tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Ali Babacan, stadında devrim yazan ODTÜ'de kendi propagandasını yapmaya çalışıyor. Yapmaya çalıştı ama izin vermedik. TÜPRAŞ, TEKEL gibi birçok kurumu özelleştiren, bu yağma düzeninin mimarlarından olan Babacan ve onun gibiler bugün ortalığa 'umuduz' diye çıkmaya çalışıyor. Bizler de diyoruz ki AKP ve türevleri bu ülkeye umut olamaz. Emekçi halkın sorunlarına çözüm bulamaz, aydınlık bir Türkiye'yi kuramaz."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol