birgün

13° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 13.09.2019 21:26

ODTÜ’lü öğrenciler ifadeye çağrıldı

ODTÜ’lü öğrenciler ifadeye çağrıldı

DİLEK YEĞİN

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Rektörlüğü’nün yurt yapımı için 49 yıllığına Kredi ve Yurtlar Kurumu’na (KYK) devrettiği arazide öğrenciler dört aydır direniyor. Direnişin 120’nci gününde 11 öğrencinin daha Güvenlik Şube’ye ifade vermeye çağrılması üzerine Kavaklık’taki öğrenciler sürece ilişkin bir açıklama yaptı.

Baştan sona hukuksuz olan KYK yurdu projesinde yasalara uyulmasını isteyen öğrencilerin karşısına çıkan karakol davetleri ve savcılık soruşturmalarına yenilerinin eklendiği belirtilen açıklamada öğrenciler, “Müdahale günü ve takip eden süreçte gözaltına alınan arkadaşlarımız, ifadeye çağrılan 11 arkadaşımız, ODTÜ’lü olsun olmasın bu süreçte yanımızda olan hiçbir arkadaşımız, yalnız değildir. Hukuki sürecin takipçisi olacağız” dedi. Öğrenciler direniş taleplerine, “Başlatılan hukuki süreç derhal arkadaşlarımızın lehine sonlandırılmalıdır” maddesini ekledi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız