birgün

25° AÇIK

"ODTÜ Rektörlüğü iki araştırma görevlisini gerekçe göstermeden görevden uzaklaştırdı"

Eğitim-Sen, ODTÜ Rektörlüğü’nün iki araştırma görevlisini gerekçe göstermeden görevden uzaklaştırdığını duyurdu. Konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, "Kampüslerimizde nefes dahi almamıza tahammülü olmayan, sırtını iktidara yaslamış bu hukuksuzluk karşısında üyelerimizi ve ODTÜ emekçilerini yalnız bırakmayacağız" denildi.

GÜNCEL 15.06.2022 16:39
"ODTÜ Rektörlüğü iki araştırma görevlisini gerekçe göstermeden görevden uzaklaştırdı"
Abone Ol google-news

Eğitim-Sen Ankara 5 No’lu Üniversiteler Şubesi, Eğitim-Sen üyeleri araştırma görevlileri Sibel Bekiroğlu ve Mehmet Mutlu’nun herhangi bir gerekçe gösterilmeden ODTÜ Rektörlüğü tarafından görevden uzaklaştırıldığını açıkladı.

"Daha önce ODTÜ emekçilerini ve öğrencilerini defalarca hedef gösteren kayyum rektörlük, şimdi de üyelerimiz ve eski işyeri temsilcilerimiz Sibel Bekiroğlu ve Mehmet Mutlu’yu herhangi bir gerekçe göstermeksizin görevden uzaklaştırdı" ifadelerine yer verilen açıklamada, "Kampüslerimizde nefes dahi almamıza tahammülü olmayan, sırtını iktidara yaslamış bu hukuksuzluk karşısında üyelerimizi ve ODTÜ emekçilerini yalnız bırakmayacağız" denildi.

Eğitim-Sen’in konuya ilişkin açıklaması şöyle:

"Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nin (ODTÜ) kayyum rektörlüğü hukuksuzluğa yaslanmaya devam ediyor.

10 Haziran günü gerçekleştirilmek istenen Onur Yürüyüşü’nü bahane ederek kampüse kolluk kuvvetlerini sokan ve ODTÜ emekçilerinin polis tarafından korkunç bir şiddet görmesine, onlarca öğrencinin darp edilerek gözaltına alınmasına neden olan ODTÜ Rektörlüğü hukuksuz eylemlerine bir yenisini daha ekledi.

'KEYFİYET” VE BASKI ODTÜ REKTÖRÜNÜN YÖNETİM POLİTİKASI HALİNİ ALMIŞTIR'

Daha önce ODTÜ emekçilerini ve öğrencilerini defalarca hedef gösteren kayyum rektörlük, şimdi de üyelerimiz ve eski işyeri temsilcilerimiz Sibel Bekiroğlu ve Mehmet Mutlu’yu herhangi bir gerekçe göstermeksizin görevden uzaklaştırdı.

Kayyum olarak atandığı günden itibaren “keyfiyet” ve “baskı” ODTÜ Rektörünün yönetim politikası halini almıştır. Akademinin zayıf karnı olan araştırma görevlilerine saldırarak niyetini açık etmiştir. Kampüslerimizde nefes dahi almamıza tahammülü olmayan, sırtını iktidara yaslamış bu hukuksuzluk karşısında üyelerimizi ve ODTÜ emekçilerini yalnız bırakmayacağız."

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol