birgün

10° AÇIK

GÜNCEL 04.02.2021 16:05

Öğrencilerden, güvenlikler eşliğinde makam aracına binen Bulu'ya: Utan

Boğaziçili öğrenciler, kayyumluk adını verdikleri rektörlük binası önünde, özel güvenlikler eşliğinde makam aracına binen Melih Bulu'yu "Utan" diyerek protesto etti.

Öğrencilerden, güvenlikler eşliğinde makam aracına binen Bulu'ya: Utan

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kararıyla Boğaziçi Üniversitesi rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Melih Bulu’ya yönelik protestolar devam ediyor. Melih Bulu’ya yönelik protestolar, İstanbul, Ankara ve İzmir’de de devam ederken, çok sayıda eylemci gözaltına alındı. Polis, eylemcilere karşı cop ve biber gazı kullandı.

Öte yandan bugün, Boğaziçi Direnişi tarafından, Melih Bulu’nun rektörlük binası önünde özel güvenlikler eşliğinde makam aracına binerken protesto edildiği anlar paylaşıldı.

Öğrenciler Bulu’ya, “Utan” diye seslendi. Bulu’nun hızla makam aracına bindiği görüldü.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol