birgün

0° PARÇALI BULUTLU

Öğrencilere askeri kıyafet giydirdiler!

Daha önce ‘fetih suresi’ okutulan imam hatip öğrencilerine, şimdi de Sinop’ta askeri kıyafet giydirildi ve sela okutuldu

GÜNCEL 19.02.2018 08:44
Öğrencilere askeri kıyafet giydirdiler!
Abone Ol google-news

Sinop’un Gerze İlçesi’ndeki Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine Afrin operasyonuna destek amacıyla askeri kıyafet giydirildi, sela okutuldu. Okuldaki etkinlik Kuran okunması ve vaazla başladı. Daha sonra bir öğrenci sela okudu. Okul müdürü Zeki Sağır tarafından öğrencilere tekbir getirtildi ve “Her Türk asker doğar“ sloganı attırıldı.

Gerzenininsesi’nde yer alan habere göre; Gerze Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Zeki Sağır, etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada, ‘’Yaklaşık bir aydır Afrin’de ülkemiz, milletimiz, bayrağımız, ezanımız, dinimiz ve devletimiz için mücadele eden askerlerimize bir nebze olsun destek olmak, kalp ve gönüllerimizin onlarla birlikte attığını göstermek adına hatimler okuyarak, dualar ederek, vaazlar vererek bir dizi etkinlik gerçekleştirdik. 16 Şubat Cuma günü de idarecilerimiz askeri kıyafetler giyerek bir gün boyunca bu şekilde eğitim aldılar. Bu etkinliklerde ki amacımız milletimiz, devletimiz ve ülkemiz adına birlik, beraberlik mesajları vermek, dayanışmanın güzel bir örneğini sergilemek ve askerlerimiz Afrin’de mücadele ederken onların yanında olduğumuzu göstermektir’’ dedi.

Gün boyu kamuflajla derslere girdiler
İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz’de, yaptığı açıklamada; ‘’20 Ocak tarihinde başlayan Zeytin Dalı Harekatının 27. gününde Gerze İHL’de yaptığımız etkinlikle bizlerde destek olmak istedik. Öğrencilerimiz kamuflajlı olarak gün boyu derslere girdiler. Öğretmenlerimiz ve idarecilerimizde askeri üniforma giyerek öğrencilerimizle birlikte etkinlikte yer aldılar. Allah Ordumuzu Afrin’de muvaffak eylesin. Tüm kalbimizle askerimizin yanındayız’’ ifadelerini kullandı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol