Google Play Store
App Store

Antep'te lise öğrencileri Sedat Peker'e yakın bir suç örgütü yöneticisinin duruşmasına götürüldü. Olayla ilgili iki müdür yardımcısı ve bir öğretmen açığa alındı.

Öğrencileri mafya duruşmasına götürdüler: Müdür yardımcıları ve öğretmen açığa alındı

Antep'in Nizip ilçesinde Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde eğitim gören 150 öğrenci, okula geldikleri sırada, beden eğitimi öğretmenleri A.S. tarafından derse girmeden adliyeye götürüldü.

Nizip Adliyesi önüne götürülen yüzlerce öğrencinin Nizip Adliyesi Ağır Ceza Mahkemesi’nde davası görülen Sedat Peker'e yakın isimlerden Hasip Şahin'e destek için öğretmen A.S. ve okul müdür yardımcılarının bilgisi dahilinde götürüldü. Öğrencilerin yolda çevirmeye takılınca Nizip İlçe Emniyeti'nde saatlerce bekletildikleri ortaya çıktı.

Velilerden olayın bilgisini alan CHP Gaziantep Milletvekili Opr. Dr. Bayram Yılmazkaya, durumu Gaziantep Valiliğine iletti. Yılmazkaya ve velilerin şikayeti sonrası harekete geçen Valilik ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Beden Eğitim Öğretmeni A.S. ve iki müdür yardımcısı hakkında soruşturma başlattı.

Öğrencileri, aileler ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden bilgi ve izin almadan mafya liderinin duruşmasına götüren beden eğitimi öğretmeni A.S. ve iki müdür yardımcısı açığa alındı, öğrencilerin velileri ise isyan etti.

Hasip Şahin'in Sedat Peker ile olan yakınlığı biliniyordu.

Odatv'den Mert Taşçılar'ın haberine göre öğrencileri bırakıp kaçan öğretmen henüz yakalanamadı.

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

Olayın ardından Valilik açıklama yaptı. Açıklamada durum kabul edilirken şu ifadeler kullanıldı:

“Bazı basın mecralarında İlimizde bir öğretmenin bir kısım öğrenciyi izinsiz olarak bir İlçemize götürdüğüne yönelik haberler yayınlanması üzerine açıklama yapılması ihtiyacı doğmuştur.

İlimiz Merkezde bulunan bir lisede görevli olan bir öğretmenimiz çalıştığı okulda eğitim gören öğrencilerden bir kısmını yasal izin olmaksızın araçlarla Nizip İlçesine götürmüş, güzergahta bulunan polis ekipleri tarafından yapılan kimlik kontrolünde durum anlaşılmıştır.

Olayın idari makamlar tarafından haber alınmasına müteakip ivedi olarak 13.10.2021 tarihinde açılan soruşturmada ilk etapta bahse konu öğretmen ve iki idareci açığa alınmıştır. Konuyla ilgili adli ve idari süreç devam etmektedir.”