birgün

22° AÇIK

EĞİTİM 16.11.2018 07:43

Öğrencisiz bölümde idari kadro

Öğrencisiz bölümde idari kadro

MUSTAFA KÖMÜŞ mustafa.k@birgun.net

Kamuoyuna BirGün’ün duyurduğu öğrencisi olmayan üniversitelerle ilgili yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. Dokuz Eylül Üniversitesi’nde öğrenci alınmayan Spor Bilimleri akademik ve idari kadrolar bulunuyor.

Spor Bilimleri Fakültesi’nde uzun bir süredir öğrenci bulunmamasına rağmen fakültenin rekreasyon bölümünün anabilim dalında Prof. Dr. Özkan Tütüncü bölüm başkanlığı yapıyor. Daha önce de Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu’nda görev yapan Tütüncü haziran ayında bu göreve atandı.

Yine rekreasyon anabilim dalında Tütüncü dışında bir de öğretim görevlisi bulunuyor. Dr. İpek Aydın bu bölümde bu yıl çalışmaya başladı. Aydın’ın ne zaman atandığına dair bil bilgi yer almıyor.

Öte yandan Spor Bilimleri Fakültesi’nin 2018 tercihlerinde de hiç kontenjan açmadığı görüldü. Fakültenin sınav takvimine bakıldığında da rekreasyon bölümüne ilişkin bir bilgi bulunmuyor.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız