birgün

33° AÇIK

EĞİTİM 16.11.2018 07:43

Öğrencisiz bölümde idari kadro

Öğrencisiz bölümde idari kadro

MUSTAFA KÖMÜŞ mustafa.k@birgun.net

Kamuoyuna BirGün’ün duyurduğu öğrencisi olmayan üniversitelerle ilgili yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. Dokuz Eylül Üniversitesi’nde öğrenci alınmayan Spor Bilimleri akademik ve idari kadrolar bulunuyor.

Spor Bilimleri Fakültesi’nde uzun bir süredir öğrenci bulunmamasına rağmen fakültenin rekreasyon bölümünün anabilim dalında Prof. Dr. Özkan Tütüncü bölüm başkanlığı yapıyor. Daha önce de Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu’nda görev yapan Tütüncü haziran ayında bu göreve atandı.

Yine rekreasyon anabilim dalında Tütüncü dışında bir de öğretim görevlisi bulunuyor. Dr. İpek Aydın bu bölümde bu yıl çalışmaya başladı. Aydın’ın ne zaman atandığına dair bil bilgi yer almıyor.

Öte yandan Spor Bilimleri Fakültesi’nin 2018 tercihlerinde de hiç kontenjan açmadığı görüldü. Fakültenin sınav takvimine bakıldığında da rekreasyon bölümüne ilişkin bir bilgi bulunmuyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol