birgün

7° AZ BULUTLU

EĞİTİM 19.09.2019 23:29

Öğrenciye stand yasak terörle mücadeleye serbest

Öğrenciye stand yasak terörle mücadeleye serbest

İLKNUR KARADENİZ

Yalova Üniversitesi Merkez Kampüsü’nde Yalova Terörle Mücadele (TEM) Şubesi stand açtı. Bu standdan rahatsız olan öğrenciler Özel Güvenlik Birimleri’ne (ÖGB) şikayetlerini iletti. ÖGB ise standların rektörlük izniyle açıldığını söyledi. BirGün’e konuşan öğrenciler: ‘’Yıllardır solcu, demokrat öğrenciler dernek çatısı altında çalışma yapmak istediğinde dahi rektörlük başta olmak üzere tüm idari birimlerin engellemeleri ile karşılaşıyor. ÖGB ve dışarıdan getirilen polislerce saldırıya uğruyor” dedi.

Öte yandan TEM şube dışında Alperen Ocakları da üniversitede stand açtı. Bu standın güvenlikleri için tehdit oluşturduğunu ifade eden öğrenciler şunları dile getirdi: “Alperen Ocaklarındaki etkinlikler ve anlatımlar öğrencilerinin düşünme yapısına zarar veriyor. Ocakların öğrenciye ya da eğitime hiçbir faydası yoktur. Bunun dışında standda duranların çok tekinsiz ve mafyavari tavırları bizi rahatsız ediyor. Özellikle kadın öğrenciler öğrenci olmayan böyle insanların okulumuzda barınmasından çok fazla kaygı duyuyor.’’

Yalova Alperen Ocakları Başkanı olduğu öğrenilen M. İkbal Bilgili açtıkları standı Twitter’dan paylaştı. Bilgili’nin standı üniversitenin öğrencisi olmadığı halde rahatlıkla ziyaret ettiği görüldü.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız