Öğrenciye stand yasak terörle mücadeleye serbest

19.09.2019 23:29 EĞİTİM

İLKNUR KARADENİZ

Yalova Üniversitesi Merkez Kampüsü’nde Yalova Terörle Mücadele (TEM) Şubesi stand açtı. Bu standdan rahatsız olan öğrenciler Özel Güvenlik Birimleri’ne (ÖGB) şikayetlerini iletti. ÖGB ise standların rektörlük izniyle açıldığını söyledi. BirGün’e konuşan öğrenciler: ‘’Yıllardır solcu, demokrat öğrenciler dernek çatısı altında çalışma yapmak istediğinde dahi rektörlük başta olmak üzere tüm idari birimlerin engellemeleri ile karşılaşıyor. ÖGB ve dışarıdan getirilen polislerce saldırıya uğruyor” dedi.

Öte yandan TEM şube dışında Alperen Ocakları da üniversitede stand açtı. Bu standın güvenlikleri için tehdit oluşturduğunu ifade eden öğrenciler şunları dile getirdi: “Alperen Ocaklarındaki etkinlikler ve anlatımlar öğrencilerinin düşünme yapısına zarar veriyor. Ocakların öğrenciye ya da eğitime hiçbir faydası yoktur. Bunun dışında standda duranların çok tekinsiz ve mafyavari tavırları bizi rahatsız ediyor. Özellikle kadın öğrenciler öğrenci olmayan böyle insanların okulumuzda barınmasından çok fazla kaygı duyuyor.’’

Yalova Alperen Ocakları Başkanı olduğu öğrenilen M. İkbal Bilgili açtıkları standı Twitter’dan paylaştı. Bilgili’nin standı üniversitenin öğrencisi olmadığı halde rahatlıkla ziyaret ettiği görüldü.