birgün

6° AÇIK

GÜNCEL 04.08.2016 08:16

Öğretmene sürgün, eşine işten çıkarma

Öğretmene sürgün, eşine işten çıkarma

DİLAN ESEN

Eğitim Sen Ağrı Şube Başkanı Hacı Eker, Bayburt’a, eski Şube Başkanı Ali Gezgin Bayburt ise Bartın’a, ‘Hizmet gereği’ denilerek sürgün edildi.

Eker ve Gezgin, kararın geri alınması için dava açacaklarını ifade etti. BirGün’e konuşan Eker, “Benden başka sürülen 4 arkadaş daha var. Bu sürgünler Valinin talebi ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın onayıyla gerçekleşiyor. Resmi olmayan yollardan bizler hakkında soruşturma olduğunu öğrendik, fakat bu soruşturma gizlilik sebebiyle bize açıklanmıyor” dedi.

Gezgin ise şunları kaydetti: “Müdür yardımcılığı görevim 1 Temmuz’da sona erdi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne müdür yardımcılığı görevlendirmesi için 33 kişiyle birlikte dilekçe verdim. Bu 33 kişiden sadece beni elediler ve Bartın’a sürgün edildim. Benim ardımdan Ağrı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nda çalışan eşimin de işine son verildi.”

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız