birgün

24° AÇIK

GÜNCEL 01.07.2020 13:58

Öğretmenlere 'virüs', TTB’ye 'şerefsiz' diyen İlçe Milli Eğitim Müdürü görevden alındı

Öğretmenlere ve TTB’ye hakaret ettiği için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından soruşturma açılan ve Eğitim Sen'in hakkında suç duyurusunda bulunduğu Hayrettin Balcı görevden alındı

Öğretmenlere 'virüs', TTB’ye 'şerefsiz' diyen İlçe Milli Eğitim Müdürü görevden alındı

Okul idarecilerine, öğretmenlere iletmesi için gönderdiği mesajında, “Sosyal medyaya girecekseniz emekli olun” diyen, bir başka mesajında ise, Türk Tabipler Birliği’ne (TTB) “Şerefsiz terör örgütü” şeklinde hakaret eden Ankara Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin Balcı görevden alındı.

NE OLMUŞTU?

Ankara Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin Balcı tepki çeken açıklamalarda bulunmuş, okul idarecilerine öğretmenlere iletmesi için gönderdiği bir mesajında, “Değerli Arkadaşlar; özellikle öğretmen sayısı yüksek okullarımızdaki bir kısım öğretmenler sosyal medyada (Facebook, Twitter ve Instagram vb.) siyasi içerikli paylaşımları yapmaktan hoşlanıyorlarsa, daha rahat kinlerini kusmaları açısından ivedilikle emekli olmalarında yarar var. Hiç değilse bu milletin evlatları bu virüslerden kurtulmuş olur diye düşünüyor iyi akşamlar diliyorum” demişti.

Balcı, Türk Tabipler Birliği için de şu ifadeleri kullanmıştı:

"Türk Tabipler Birliği’nin yıllardır bu ülkeye yaptığı hayırlı hiçbir icraat yoktur. Ülkenin en zor zamanlarında terör örgütlerinin ve teröristlerin yanında olmaktan hiç çekinmeyecek kadar şerefsiz bir terör örgütüdür. Keşke, Türk ve tabip ahlâkına sahip olabilselerdi."

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız