birgün

26° PARÇALI AZ BULUTLU

KÜLTÜR SANAT 20.10.2019 11:37

Okan Bayülgen: Bu bir savaş değil, operasyon

Okan Bayülgen: Bu bir savaş değil, operasyon

Okan Bayülgen, gece yayınlanan programı Uykusuzlar Kulübü'nde, TSK'nin Fırat'ın doğusuna yönelik başlattığı Barış Pınarı Harekatı ile ilgili olarak açıklamada bulundu.

'Barış Pınarı Hârekatı'nın bir savaş değil operasyon olduğunu vurgulayan Bayülgen, şu ifadeleri kullandı:

"Bildiğimiz gibi şanlı ordumuz bir sınır ötesi operasyon yapıyor terör örgütüne karşı... Bu bir savaş değil. Hem ülkemizin yetkili kişileri hem halkımız bunu savaş olarak tanımlamıyoruz.

Bu terör örgütüne karşı yapılan bir operasyon. Dolayısıyla ülkemizin bütün şehirlerinde sivil hayatın olağan akışına uygun olarak devam etmesi gerekiyor.

Yani kepenkler açılacak insanlar işlerine güçlerine gitmeye devam edecekler. Üretim ve ticaret devam edecek. Herkes kendi işini yapacak. Nasıl doktorlar mühendisler avukatlar işlerine ara vermiyorlarsa gösteri dünyasındaki insanlarda ara vermeyecekler. Böyle bir operasyon süresince ülkemizde hayatın durduğu durabileceği gibi bir intiba kesinlikle vermiyeceğiz. Bu düşmanlarımızın çıkarına olabilecek bir durumdur.

Tabii ki cephelerden üzücü haberler aldığımız günler oluyor hakikaten yüreğimiz kan ağlıyor. Tabii ki gözümüz kulağımız askerlerimizde. Ama bir yandan da işlerimizi yapmaya devam etmemiz gerekiyor. Yine bütün bu ülke halkı büyük bir aile olarak toplanacak dertleşecek söyleşicek. Kimi zaman gülecek, kimi zaman duygulanacak. Hayat olağan akışına uygun olarak devam etmek zorunda.

Tabiki heyecanlıyız. Tabiki ordumuzun yanındayız ama bir yandan da işimizi yapmaya devam ediyoruz"

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız