birgün

15° AÇIK

AVRUPA 03.05.2021 17:59

Oktoberfest Bira Festivali bu yıl da iptal edildi

Almanya'nın ünlü Oktoberfest Bira Festivali, ikinci kez koronavirüs nedeniyle iptal edildi.

Oktoberfest Bira Festivali bu yıl da iptal edildi

Almanya’da Bavyera eyaleti Başbakanı Markus Söder, Oktoberfest Bira Festivalinin Covid-19 nedeniyle bu yıl da yapılmayacağını açıkladı.

Münih’te bu yıl 18 Eylül – 3 Ekim tarihleri arasında yapılması planlanan Bavyera bira festivali geçen yıl da iptal edilmişti.

Bir basın toplantısı yapan Markus Söder, salgın durumunun çok belirsiz olması nedeniyle bu yıl da Oktoberfest’in iptal edilmesi yoluna gidildiğini belirtti.

Oktoberfest, geleneksel olarak, 15 Eylül’ü izleyen ilk Cumartesi günü (bu yıl 18 Eylül) başlıyor ve 3 Ekim’de sona eriyor.

Oktoberfest (Ekim Festivali), iki hafta süren ve her yıl yaklaşık altı milyon kişinin katıldığı bir festival olarak Münih kentindeki en önemli etkinlik olarak göze çarpıyor.

Festival, Münih Belediye Başkanının büyük bir ahşap bira fıçısına çeşme çakması töreni ile başlar. Almanlar, bu eylemi Bavyera dilinde “çeşmelendi” olarak nitelendiriyor. (AJANS BİZİM)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol