birgün

30° PARÇALI AZ BULUTLU

Okul kantinindeki çiğ köfte 60 öğrenciyi hastanelik etti

Manisa'da Turgutlu Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Turgutlu Cahit Gönlübol Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin kantinindeki çiğ köfteden tüketen öğrenciler zehirlenerek hastaneye kaldırıldı.

YEREL 08.11.2021 17:32
Okul kantinindeki çiğ köfte 60 öğrenciyi hastanelik etti
Abone Ol google-news

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde iki okulda iddiaya göre kantinden aldıkları gıdaları tüketen 60'ın üzerinde öğrenci zehirlenerek hastaneye kaldırıldı.

Turgutlu Cahit Gönlübol Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde meydana gelen olayda iddiaya göre okul kantininde çiğ köfte alan öğrenciler bir süre sonra kusma gibi şikayetleri olmaya başladı. Belirti gösteren öğrencilerin artması sonucu okul yönetimi sağlık ekiplerine durumu bildirdi. Okula çok sayıda ambulans sevk edilirken gıda zehirlenmesine maruz kalan öğrencisi sayısının ilk belirlemelere göre 20'ye yaklaştığı öğrenildi. Sağlık ekiplerinin okulda ilk müdahaleyi yaptığı öğrenciler ambulans ve polis otolarıyla Turgutlu'da hastanelere sevk edildi.

Turgutlu ilçesinde Cahit Gönlübol Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde meydana gelen gıda zehirlenmesinin ardından başka bir okulda daha öğrencilerin zehirlendiği öğrenildi.

İddiaya göre Turgutlu Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde de öğrencilerin aynı belirtiler göstererek rahatsızlandığı gözlenirken bu okuldaki öğrenciler de sağlık kuruluşlarına sevk edildi. Her iki okulda da gıda zehirlenmesine maruz kalan öğrenci sayısının 60'ın üzerinde olduğu öğrenildi.

(İHA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol