birgün

6° PARÇALI AZ BULUTLU

EĞİTİM 23.02.2021 12:12

Okul müdürü AKP kongresine katıldı: Reisimizi dinliyoruz

AKP İzmir İl Kongre’sine lise öğrencilerinin davet edildiği ortaya çıkarken, Karabağlar Nevvar Salih İşgören Anadolu Lisesi Müdür Davut Köse’nin de kongreye katıldığı öğrenildi.

Okul müdürü AKP kongresine katıldı: Reisimizi dinliyoruz

Berkay SAĞOL

AKP il kongreleri pandemiye rağmen kapalı salonlarda, hiçbir tedbire uyulmadan gerçekleştirilmeye devam ediyor. AKP 7’nci Olağan İzmir İl Kongresi, dün Halkapınar Kapalı Spor Salonu’nda yapıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katıldığı kongrede, pandemiye rağmen yine kalabalık görüntüler oluştu. Salona girmek için sıra bekleyenler, kalabalık gruplar halinde turnikelerden geçiş yaptı. Salonda ise sosyal mesafe kurallarına uyulmadı.

AKP İzmir İl Başkanlığı’nın kongreye okul müdürleri üzerinden lise öğrencilerini de davet ettiği ortaya çıktı. Okul müdürlerine gönderilen yazıda, “Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleri ile 22 Şubat 2021 Pazartesi günü gerçekleşecek olan 7. Olağan AKP İzmir İl Kongremizde sizleri ve değerli öğrencilerinizi aramızda görmekten mutluluk duyarız” denildi.

Kongreye Eğitim Bir-Sen Karabağlar Şube Başkanı ve Karabağlar Nevvar Salih İşgören Anadolu Lisesi Müdürü Davut Köse de katıldı. Köse sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımlarıyla gerçekleştirilen 7. Olağan İzmir İl Kongresi için Halkapınar Spor Salonu’nda reisimizi dinliyoruz” dedi.

Öte yandan edinilen bilgiye göre, müdürün okuldan öğrencileri de kongreye götürmeye çalıştığı iddia edildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol