birgün

13° SİSLİ

GÜNCEL 23.07.2020 21:15

Okul müdürü Ayhan Kökmen'in öldürülmesiyle ilgili davada savcı mütalaasını açıkladı

İzmir'de okul müdürünün öldürülmesine ilişkin davanın görülmesine devam edildi. Cumhuriyet savcısı esas hakkındaki mütalaasını sundu.

Okul müdürü Ayhan Kökmen'in öldürülmesiyle ilgili davada savcı mütalaasını açıkladı

İzmir'in Ödemiş ilçesinde, okul müdürünün silahlı saldırı sonucu öldürülmesine ilişkin 4'ü çocuk 5 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Ödemiş Ağır Ceza Mahkemesinde kapalı yapılan duruşmaya, tutuklu sanık B.Y. ile suça sürüklenen U.Y. ve İ.P, bulundukları cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi aracılığıyla katıldı.

Silahlı saldırıda öldürülen okul müdürü Ayhan Kökmen'in eşi Ümmü Kökmen ve avukatların hazır bulunduğu duruşmada, Cumhuriyet savcısı esas hakkındaki mütalaasını sundu.

Cumhuriyet savcısı, suça sürüklenen U.Y. ve İ.P'nin "kamu görevlisini görevinden dolayı tasarlayarak öldürme", tutuksuz yargılanan C.A'nın, "cinayete yardım etme", U.Y'nin babası B.Y'nin de "çocuğu kamu görevlisini tasarlayarak öldürmeye azmettirme" suçundan cezalandırılmasını istedi.

Cumhuriyet savcısı, yargılanan çocuklardan Y.O'nun ise beraatını talep etti.

Savunmalar için taraflara süre veren mahkeme heyeti, duruşmayı 13 Kasım'a bıraktı.

NE OLMUŞTU?

Ödemiş Kaymakçı Çok Programlı Anadolu Lisesinde 15 Aralık 2017'de daha önce bir öğrenciye silah çektiği gerekçesiyle disiplin kurulu cezası verilen 11. sınıf öğrencisi U.Y. ile İ.P, okul müdürü Ayhan Kökmen'in odasına giderek pompalı tüfekle ateş açmış, yaralanan Kökmen kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirmişti.

Ödemiş Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, 4 öğrenci ile onları azmettirdiği gerekçesiyle, U.Y'nin babası B.Y. hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açılmıştı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız