birgün

9° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

GÜNCEL 13.12.2016 11:19

Okul yönetiminden gerici öğretmen savunması: İdam ipi değil izci düğümü çalışması

Okul yönetiminden gerici öğretmen savunması: İdam ipi değil izci düğümü çalışması

RABİA YILMAZ @rabiaylmz

İstanbul Başakşehir'de bulunan TOKİ Osmangazi İlkokulu'nda sınıf öğretmenliği yapan Aydın Erekmen, sosyal medya hesabından skandal paylaşımlarda bulundu. Tepki çeken paylaşımları okul yönetimi ise, "İzcilik faaliyeti kapsamında izci düğümü çalışması" olarak yorumladı.

Öğrencilerinin eline idam ipi veren Erekmen sınıfta çektiği fotoğrafı Facebook hesabından, "Ya devlet başa, ya kuzgun leşe... Başkaaaan...! Adalet istiyoruz" ifadeleriyle paylaştı. Erekmen, fotoğrafın sosyal medyada yayılmasının ardından paylaşımını sildi.

Bizim yorumumuz izcilik çalışması

Konuya ilişkin ulaştığımız TOKİ Osmangazi İlkokulu Müdür Yardımcısı, "Konudan haberdar olduk. Araştırıyoruz. Öğretmenle görüştük. Öğretmenimizin bir izcilik faaliyeti var. İzci düğümleri ile ilgili bir çalışma yaptığını söyledi. Biz de o şekilde yorumladık" dedi.

Fotoğrafın idamı teşvik edici bir ifadeyle paylaştığını hatırlattığımız yetkili, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Açıkcası ben paylaşımı görmedim. Araştırıyoruz. Henüz müdür beyin de yeni haberi oldu. Soruşturmaya başladık. Bir netice elde edeceğiz. Ama biz izcilik çalışması olarak yorumladık."

Öğretmen açığa alındı

CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada öğretmen Aydın Erekmen’in açığa alındığını duyurdu.

okul-yonetiminden-gerici-ogretmen-savunmasi-idam-ipi-degil-izci-dugumu-calismasi-221635-1.

ogretmen-ilkokul-ogrencilerinin-eline-idam-ipi-verdi-221420-1.

'Yeni Türkiye'ye hazırlık'
Öte yandan Erekmen'in yaptığı bir diğer paylaşımda ise, 10'lu yaşlarında bir çocuğun eline silah vererek fotoğrafını çektiği görüldü. Fotoğrafın altında yer alan yorumlarda Erekmen'in, "Yeni Türkiye'ye hazırlık" ifadelerini kullanması dikkat çekti.

ogretmen-ilkokul-ogrencilerinin-eline-idam-ipi-verdi-221418-1.

Erekmen'in AKP'ye yakınlığı ile bilinen İnsani Yardım Vakfı'nda (İHH) koordinatörlük yaptığı ve öğrencileri de vakıf ziyaretine götürdüğü görüldü.

ogretmen-ilkokul-ogrencilerinin-eline-idam-ipi-verdi-221419-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız