Ankara'da öldürülen müzisyen Onur Şener son yolculuğuna uğurlandı. Cenazeye, Şener'in ailesi ve yakınlarının yanı sıra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve bazı milletvekilleri de katıldı.

Öldürülen müzisyen Onur Şener son yolculuğuna uğurlandı
Fotoğraf: AA

Ankara'da istekte bulunulan şarkıyı söylemediği gerekçesiyle saldırıya uğramasının ardından hayatını kaybeden müzisyen Onur Şener, son yolculuğuna uğurlandı.

Adli Tıp Kurumundan alınan Şener'in cenazesi Cebeci Asri Mezarlığı'ndaki İsmet Oğultürk Camisi'ne getirildi. Burada düzenlenen törene Şener'in ailesi ve yakınlarının yanı sıra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ve bazı milletvekilleri de katıldı.

Şener'in cenazesi, burada kılınan cenaze namazının ardından Cebeci Asri Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Fotoğraf: AAFotoğraf: AA

AVUKAT BANKO: İKİ KİŞİNİN ADLİ KONTROLLE SERBEST BIRAKILMASINA İTİRAZ EDECEĞİZ

Ailenin avukatı Meltem Banko, gazetecilere yaptığı açıklamada, suçluların en yüksek cezayı alması için uğraşacaklarını belirterek "İki kişinin adli kontrolle serbest bırakılmasına itiraz edeceğiz." dedi.

Fotoğraf: AAFotoğraf: AA

Öte yandan TED Ankara Koleji Mezunlar Derneğinden yapılan açıklamada, "1995 mezunumuz Onur Şener'i kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz. Şiddetin bizden aldığı son kişi olmasını umuyor, kendisine Allah'tan rahmet, sevenlerine baş sağlığı diliyoruz" ifadelerine yer verildi.

Fotoğraf: AAFotoğraf: AA

NE OLMUŞTU?

Polis tutanağına yansıyan ifadelere göre, 2 Ekim'de Çayyolu semti Mutlukent Mahallesi'ndeki eğlence mekanına gelen grup, o sırada sahnede olan müzisyen Onur Şener'den şarkı istedi.

Şener'in bu talebi reddetmesi üzerine gruptan 3 kişi müzisyenle tartışmaya başladı. Kavgaya dönüşen olayda boğazından cam parçalarıyla ağır yaralanan ve hastaneye sevk edilen Şener, müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Saldırganlardan Ali Gündüz ile İlker Karakaş'ın Çalışma Bakanlığı’nda bürokrat, diğerinin ise kamu savunma şirketi Turkish Aerospace Industries -Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ -TUSAŞ'da (TAİ) mühendis olduğu ortaya çıkmıştı.

Olayın ardından gözaltına alınan 5 kişiden 3'ü tutuklandı, 2'si adli kontrolle serbest bırakıldı.