birgün

28° AZ BULUTLU

SPOR 31.07.2021 13:32

Olimpiyat şampiyonu Mete Gazoz'un 2016'daki paylaşımı gündem oldu

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'ndan Türkiye'ye okçulukta tarihinin ilk altın madalyaısını getiren Mete Gazoz'un 2016'daki paylaşımı gündem oldu. Rio 2016'nın ikinci turunda Hollandalı Sjef van den Berg'e 7-3 mağlup olan Gazoz, paylaşımında, "Daha çok çalışıp 2020'de Tokyo'dan altın madalya döneceğim" ifadelerini kullanmıştı.

Olimpiyat şampiyonu Mete Gazoz'un 2016'daki paylaşımı gündem oldu

Tokyo 2020'de Türkiye'ye okçulukta tarihinin ilk altın madalyaısını getiren Mete Gazoz'un 2016'da madalyayı hedeflediğini belirttiği paylaşım, sosyal medyada gündem oldu.

Milli okçu Mete Gazoz, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda klasik yay bireysel kategorisinde altın madalya alarak Türkiye okçuluğunun olimpiyatlardaki ilk madalyasını getiren sporcu oldu.

Yarı finalde de Japon Takaharu Furukawa'yı mağlup ederek finalist olan Mete Gazoz, finalde de İtalyan Mauro Nespoli'yi geçerek altın madalyaya uzandı.

Bu sonuç, Türkiye okçuluğunun olimpiyatlarda aldığı ilk madalya olarak tarihe geçti.

Gazoz'un Rio 2016 Olimpiyatları'nın ardından yaptığı paylaşım, sosyal medyada gündem oldu.

Rio 2016'nın ikinci turunda Hollandalı Sjef van den Berg'e 7-3 mağlup olan Gazoz, elenmesinin ardından sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Daha çok çalışıp 2020'de Tokyo'dan altın madalya döneceğim" ifadelerini kullanmıştı.

Gazoz'un 2016'daki paylaşımı şöyle:

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol