birgün

7° PARÇALI BULUTLU

KÜLTÜR SANAT 09.08.2018 10:01

‘Ölmez Ağacın Gölgesinde Kitap’

‘Ölmez Ağacın Gölgesinde Kitap’

Edremit Kitap Fuarı “Ölmez Ağacın Gölgesinde Kitap” sloganıyla 13 Ağustos’ta başlıyor. Bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek fuar Türk edebiyatının usta kalemi “Sabahattin Ali” anısına yapılıyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla kapılarını kitapseverlere açacak ve toplam 7 gün sürecek fuar 19 Ağustos Pazar günü saat 24.00’de sona erecek. Zeytinli Altınkum Meydanı’nda her gün 18.00 ile 01.00 saatleri arasında kitapseverlerin ziyaretine açık olacak fuar 50’nin üzerinde yayınevinin kitaplarını ve 140’a yakın yazarı, gazeteciyi Edremitlilerle buluşturacak. Fuara ayrıca Alper Taş, Fikri Sağlar, Gürsel Tekin, Murat Karayalçın, Tanju Özcan, Umut Oran ve Yaşar Tüzün gibi önemli siyasi isimler de katılıyor.

Alper Taş panele katılıyor
Fuar kapsamında Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Başkanlar Kurulu Üyesi Alper Taş da ‘Türkiye nereye gidiyor?’ başlıklı bir panele katılacak. 19 Ağustos Pazar günü gerçekleşecek panel saat 21.30’da başlayacak. Öte yandan ‘Komünist Başkan’ olarak tanınan Dersim’in Ovacık ilçesi Belediye Başkanı Mehmet Fatih Maçoğlu da fuar kapsamında ‘Yerel yönetimler ve alternatif belediyecilik’ başlıklı panele konuk oluyor. Maçoğlu, 15 Ağustos’ta saat 22.30’da Edremitliler ile buluşacak.

olmez-agacin-golgesinde-kitap-497493-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol