birgün

13° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 20.11.2015 10:29

'Oluk oluk kan akacak' diyen Sedat Peker'den cihatçı Türkmenlere TIR'larla yardım

Sedat Peker, seçim dönemi ‘Oluk oluk kan akıtma’ sözüyle yaptığı mitingin ardından Suriye’deki cihatçı Türkmenlere bu kez ‘MİT TIR’larıyla değil, Peker’in tırlarıyla ‘yardım gönderildi’.

'Oluk oluk kan akacak' diyen Sedat Peker'den cihatçı Türkmenlere TIR'larla yardım

Seçimler öncesi AKP ve Tayyip Erdoğan'a desteğini açıklayan Sedat Peker, Suriye'deki cihatçılara TIR'larla destek konvoyu gönderdi.

"Sayın SEDAT PEKER'den, BAYIRBUCAK TABURU TÜRKMEN MÜCAHİTLERİ'ne Destek Konvoyunun Fotoğrafları" ibaresiyle fotoğrafları paylaşan Peker, seçimler öncesi Rize'de düzenlediği Erdoğan'a destek mitinginde "Oluk oluk kan akıtacağız" demişti.

Bayırbucak Türkmenleri, Suriye'deki cihatçılara TIR'larla askeri mühimmat taşındığının ortaya çıkması sonrası gündeme gelmişti.

Diken kaynaklı habere göre habere göre 17-25 Aralık rüşvet ve yolsuzluk soruşturması sürecinde ortaya çıkan MİT TIR’ları krizinde, jandarma ve polisin durdurduğu araçlardan askeri mühimmat çıkmıştı. Olay, dönemin AKP hükümeti tarafından önce yalanlanmış, TIR’larda Bayırbucak Türkmenlerine yardım malzemeleri olduğu savunulmuştu. Cumhuriyet gazetesinin bir yıl sonra yayınladığı görüntülerde ise, TIR’ların askeri mühimmatla dolu olduğu netlik kazanmıştı. “O yardımlar Suriye’deki Bayırbucak Türkmenlerine gidiyordu” diyen Başbakan Ahmet Davutoğlu, TIR’larda ne taşındığının kimseyi ilgilendirmediğini savunmuştu.

Sedat Peker'in Cihatçılara destek tweetleri:

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol