birgün

2° AÇIK

SİYASET 17.02.2021 10:22

Ömer Çelik’ten Kılıçdaroğlu’nun sözlerine ‘terör propagandası’ yaftası!

Gara katliamına dair açıklamasında “13 şehidimizin sorumlusu Recep Tayyip Erdoğan'dır” diyen CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na AKP Sözcüsü Ömer Çelik’ten yanıt geldi. Kılıçdaroğlu’nun iktidarın sorumluluğuna dikkat çeken sözlerini hedef alan Çelik, “Terörün sözcülerinden duyduğumuz karanlık bir yaklaşımdır. Terörün siyasi propagandasından başka bir şey değildir” dedi.

Ömer Çelik’ten Kılıçdaroğlu’nun sözlerine ‘terör propagandası’ yaftası!

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun dünkü grup toplantısında Gara katliamıyla ilgili sözlerinin ‘terör propagandası’ olduğunu savundu.

Çelik, Gara katliamına dair sözleri nedeniyle kişisel sosyal medya hesabından CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef aldı.

“Kılıçdaroğlu’nun ‘13 şehidimizin sorumlusu Erdoğan’dır’ diyerek Türkiye Cumhurbaşkanı’nı itham etmesi, Türkiye’nin terörle mücadelesini hedef alan bir provokasyondur” diyen Çelik, “Teröre karşı söylenmesi gereken sözün, Türkiye Cumhurbaşkanı’na söylenmesi, terörün siyasi propagandasından başka bir şey değildir” ifadelerini kullandı.

Çelik, sözlerinin devamında şunları söyledi:

“PKK terör örgütüne söylemesi gereken sözün Türkiye Cumhurbaşkanı’na söylenmesi sadece terörün sözcülerinden duyduğumuz karanlık bir yaklaşımdır.

Demokrasilerde muhalefet en tabii haktır. Ama Türkiye Cumhurbaşkanı’nı bu şekilde hedef alan bu söz muhalefet değildir. Teröre karşı söylenmesi gereken sözün, Türkiye Cumhurbaşkanı’na söylenmesi, terörün siyasi propagandasından başka bir şey değildir.

Cumhurbaşkanımız teröre karşı dünyadaki en kararlı mücadeleye liderlik ediyor. Terörü suçlaması gerekenlerin Cumhurbaşkanımızı suçlaması, terör örgütüyle aynı dili kullanmaktır. Cumhurbaşkanımız milletimiz ve devletimiz adına bu mücadeleye liderlik etmeye devam ediyor.

PKK terör örgütünün diliyle Cumhurbaşkanımızı suçlayanlar millet ve tarih önünde bunun utancını taşıyacaklardır.

Cumhurbaşkanımız ise kim ne derse desin milletimiz ve devletimiz için bu mücadeleyi sürdürmeye kararlıdır.”

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

Dün partisinin Meclis Grup toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu, yapılan ‘kurtarma’ operasyonunda PKK’nin alıkoyduğu 13 kişinin de yaşamını yitirdiğini vurgulayarak operasyonun başarısız olduğunu vurgulamıştı. Kılıçdaroğlu, “13 şehidimizin kanları yerdedir. Onlar Türkiye'ye getirilebilirdi. Sözde, terör örgütünden alacak, Çarşamba günü gelecek, Erdoğan medyaya açıklama yapacaktı, ‘Biz kahramanız, 13 kişiyi kurtardık’ diye. Hedef bu değil miydi? Hedef buydu. 13 şehidimizin sorumlusu Recep Tayyip Erdoğan'dır. Kimse başka bir şey düşünmesin” demişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol