birgün

14° AÇIK

Önder İşleyen: Siyaseti 3-5 kişi arasındaki söz düellosu olmaktan çıkaracağız

Ordu’da SOL Parti Gölköy İlçe Örgütü’nün açılışı gerçekleşti. Açılış etkinliğinde konuşan SOL Parti Başkanlar Kurulu Üyesi Önder İşleyen, “Köylülerin işçilerin gençlerin kadınların hakları için mücadele ettiği bir devrimci anlayışı güçlendirerek, siyaseti 3-5 kişi arasındaki söz düellosu olmaktan da çıkartacağız” dedi.

GÜNCEL 24.12.2022 16:13
Önder İşleyen: Siyaseti 3-5 kişi arasındaki söz düellosu olmaktan çıkaracağız
Abone Ol google-news

HABER MERKEZİ

Ordu'da SOL Parti Gölköy İlçe Örgütü açıldı. Gölköy İlçe Başkanı Ferhat Sarıyer ve İl Başkanı Turgay Bekgöz açılışta yaptıkları konuşmada Ordu'da SOL'un mücadelesinde atılan bu yeni adıma destek olanlara teşekkür etti.

Açılışa katılan SOL Parti Başkanlar Kurulu Üyesi Önder İşleyen ise “Fatsa’da, yükselen ‘Fındıkta Sömürüye Son’ sesi, bugün Gölköy’de örgütlü bir güce dönüştü” dedi.

Örgütlü bir toplum ve örgütlü bir siyaset olmadan, toplumun haklarını aldığı bir geleceğin kurulamayacağını vurgulayan İşleyen, “Gölköy’de atılan bu adım bir örgütlenme çağrısı olarak köylere mahallelere yayılacak bir başlangıç” değerlendirmesinde bulundu.

sol-parti-ordu-golkoy-ilce-orgutunun-acilisini-yapti-1104728-1.

“ÇOK ZORLU BİR MÜCADELE BAŞLIYOR”

İşleyen sözlerini şöyle sürdürdü:

“Çok zorlu bir mücadele yılı başlıyor. Ülkenin kaderine sahip çıkma sorumluluğu ile mücadele ederken; tüm muhalefete de kişisel ve grupsal dar çıkarları ön plana alan anlayışlarla bir yere varılamayacağını hatırlatıyoruz.

SOL Parti; yoksulluğa, açlığa mahkum edilen, fındığı üç kuruşa emperyalist tekellere peşkeş çekilen, yağmacı şirketlerce toprakları suyu mahvedilen halkın mücadelesini büyütmeye devam edecek. Köylülerin işçilerin gençlerin kadınların hakları için mücadele ettiği bir devrimci anlayışı güçlendirerek, siyaseti 3-5 kişi arasındaki söz düellosu olmaktan da çıkartacağız.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol