birgün

27° AZ BULUTLU

GÜNCEL 02.12.2018 07:58

Önleyici tedbirler alınmalı

Önleyici tedbirler alınmalı

‘Çocuklar İçin Hep Birlikte’ oluşumu tarafından hazırlıkları yaz aylarında başlayan Çocuğun Cinsel İstismarıyla Mücadele Çalıştayı, dün Ankara’da başladı. ODTÜ Mezunlar Derneği Vişnelik Tesisi’nde düzenlenen çalıştaya; hukukçular, sosyal hizmet uzmanları, gazeteciler, akademisyenler ve demokratik kitle örgütlerinin temsilcisi katıldı.

BEŞ ÇALIŞMA GRUBU KURULDU
Bugün de sürecek çalıştayda, istismara karşı mücadele, koruyucu ve önleyici tedbirler tartışıldı. Etkin Çocuk Koruma Sistemi; Medya ve Çocuk; Profesyonellerin Güçlenmesi ve Korunması; Yasal Düzenlemelerde Çocuğun Cinsel İstismarı ile Çocukluk Algısı ve İstismarla Alternatif Mücadele Yöntemleri başlıklarında çalışma grupları oluşturuldu.

KARARLAR İSTİSMARI ARTIRDI
Açılış konuşmasını yapan SES MYK Üyesi Aylin Akçay, son dönemde çocukları ilgilendiren kararların istismarı önlemediğinin altını çizdi. Akçay, bu kararların istismarı daha da artırdığını ifade etti. Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği’nden Zeynep Mutlu da çalıştayda ‘koruyucu ve önleyici’ tartışmaların öne çıkacağını belirtti. Çalıştayın sonucu, kamuoyuyla paylaşılacak.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız