birgün

15° PARÇALI BULUTLU

EĞİTİM 07.04.2020 17:34

Online eğitim için materyali olmayan öğretmenlerden çözüm: Buzdolabından yazı tahtası

Materyali olmayan öğretmenler, kendi çözümlerini üretiyor, buzdolabı kapağı, televizyon ünitesi, duvar gibi alanları "yazı tahtası" yaparak internet üzerinden öğrencilerine ders anlatıyor

Online eğitim için materyali olmayan öğretmenlerden çözüm: Buzdolabından yazı tahtası

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında öğrenciler evlerinden, uzaktan eğitim alıyor. Öğretmenler de evlerinde öğrencilere online eğitim veriyor. Ordu'da online eğitim için materyali olmayan öğretmenler, kendi çözümlerini üretiyor, buzdolabı kapağı, televizyon ünitesi, duvar gibi alanları "yazı tahtası" yaparak internet üzerinden öğrencilerine ders anlatıyor.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Covid-19 önlemleri çerçevesinde EBA sistemi üzerinden eğitim gören öğrenciler, aynı zamanda internet bağlantılarıyla öğretmenlerinden ders dinliyor.

Korgan ilçesindeki Atatürk İlkokulu sınıf öğretmeni Meryem Kepir, 2. sınıf matematik dersinin bölme konusunu öğrencilerine, tahta olarak kullandığı buzdolabı kapağında anlattı. Kepir, bu dersin anlatımında meyve sepeti ve mutfak gereçlerini de kullandı.

Meryem Kepir, ayrıca Türkçe dersindeki "Anlamlı ve kurallı cümle kurma, hikaye unsurlarını bulma" konularını, tahtaya çevirdiği televizyon ünitesinde sevimli kuklalar eşliğinde ve yeşil perde teknolojisi kullanarak öğrencilerine aktardı.

Korgan ilçesi Tepealan Ortaokulu fen bilimleri öğretmeni Gülşah Karasu ise dersi tahtaya çevirdiği salon duvarında yaptı.

online-egitim-icin-materyeli-olmayan-ogretmenlerden-cozum-buz-dolabindan-yazi-tahtasi-712588-1.

Ünye Fatih Meydan İlkokulu sınıf öğretmeni Hüseyin Emirosmanoğlu da kendi dizayn ettiği kulübesinde 4. sınıf öğrencilerine ders anlattı.

online-egitim-icin-materyeli-olmayan-ogretmenlerden-cozum-buz-dolabindan-yazi-tahtasi-712587-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız