birgün

25° AÇIK

Onursal Adıgüzel: Vatandaşlarımızı CNN Türk’ü boykot etmeye davet ediyoruz

CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, CHP'nin CNN Türk hakkında aldığı boykot kararına ilişkin açıklama yaptı

SİYASET 06.02.2020 19:11
Onursal Adıgüzel: Vatandaşlarımızı CNN Türk’ü boykot etmeye davet ediyoruz
Abone Ol google-news

CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, CHP'nin CNN Türk hakkında aldığı boykot kararı hakkında sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Onursal Adıgüzel, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki resmi hesabından CNN Türk hakkında yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Cumhuriyet Halk Partisi olarak aldığımız karar doğrultusunda hiçbir partilimiz artık CNN Türk ekranlarına çıkmayacaktır.

Vicdan sahibi tüm vatandaşlarımızı da yandaşlık uğruna tüm etik kuralları ayaklar altına alan CNN Türk’ü boykot etmeye davet ediyoruz."

NE OLMUŞTU?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan, parti yönetiminin aldığı karar doğrultusunda bundan böyle CNN Türk ekranlarında yer almayacaklarını söylemişti.

Seçmenlerinden de CNN Türk’ü izlememelerini isteyen Özkan, “Seçmenlerimiz de izlemesin, çocuklarına izletmesin” demişti.

CHP PM Üyesi Eren Erdem, CHP'nin boykot kararı hakkında yaptığı açıklamada "Cumhuriyet Halk Partisi resmi kararıdır: “Hiçbir partilimiz CNNTURK ekranlarına çıkmayacak, hiçbir partilimizin CNNTURK izlememesini istiyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

CHP Ankara Milletvekili Haluk Koç ise sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan, "CNN-Demirören kanalı ve kepaze yayınları ile ilgili daha önce birkaç defa eleştiri ve tesbitlerimi ifadede etmiştim. Şimdi alın kanalınızı hayrını görün" diye yazmıştı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol