birgün

20° PARÇALI BULUTLU

SİYASET 06.02.2020 19:11

Onursal Adıgüzel: Vatandaşlarımızı CNN Türk’ü boykot etmeye davet ediyoruz

CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, CHP'nin CNN Türk hakkında aldığı boykot kararına ilişkin açıklama yaptı

Onursal Adıgüzel: Vatandaşlarımızı CNN Türk’ü boykot etmeye davet ediyoruz

CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, CHP'nin CNN Türk hakkında aldığı boykot kararı hakkında sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Onursal Adıgüzel, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki resmi hesabından CNN Türk hakkında yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Cumhuriyet Halk Partisi olarak aldığımız karar doğrultusunda hiçbir partilimiz artık CNN Türk ekranlarına çıkmayacaktır.

Vicdan sahibi tüm vatandaşlarımızı da yandaşlık uğruna tüm etik kuralları ayaklar altına alan CNN Türk’ü boykot etmeye davet ediyoruz."

NE OLMUŞTU?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan, parti yönetiminin aldığı karar doğrultusunda bundan böyle CNN Türk ekranlarında yer almayacaklarını söylemişti.

Seçmenlerinden de CNN Türk’ü izlememelerini isteyen Özkan, “Seçmenlerimiz de izlemesin, çocuklarına izletmesin” demişti.

CHP PM Üyesi Eren Erdem, CHP'nin boykot kararı hakkında yaptığı açıklamada "Cumhuriyet Halk Partisi resmi kararıdır: “Hiçbir partilimiz CNNTURK ekranlarına çıkmayacak, hiçbir partilimizin CNNTURK izlememesini istiyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

CHP Ankara Milletvekili Haluk Koç ise sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan, "CNN-Demirören kanalı ve kepaze yayınları ile ilgili daha önce birkaç defa eleştiri ve tesbitlerimi ifadede etmiştim. Şimdi alın kanalınızı hayrını görün" diye yazmıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol