birgün

17° AÇIK

GÜNCEL 21.09.2021 17:08

Orhan Aydın'a saldıran şahıs, ifadesi alınıp serbest bırakıldı

Sanatçı Orhan Aydın'a saldıran şahıs ifadesi alınır alınmaz serbest bırakıldı.

Orhan Aydın'a saldıran şahıs, ifadesi alınıp serbest bırakıldı

Türkiye Komünist Partisi'nin (TKP) 12 Eylül'de İstanbul Kartal'da yaptığı mitingde sanatçı Orhan Aydın'a saldıran şahıs, ifadesi aldıktan sonra serbest bırakıldı.

TKP'den konuyla ilgili yapılan açıklamada, daha önce çok sayıda başka suç işlemiş failin serbest bırakıldığı belirtilirken "Bu iki yüzlü karar, açıkça suçluyu korumaktır. Bu faşist saldırının sorumluları bellidir. Bu kirli, karanlık tetikçi derhal tutuklanmalıdır" denildi.

TKP'nin açıklaması şu şekilde:

"12 Eylül’de Kartal’da üyemiz Orhan Aydın’a bir kafede yapılan kalleş saldırının faili bulundu. Kartal Emniyeti tarafından ifadesi alınan fail serbest bırakıldı.

Bu ülkede binlerce insan AKP Genel Başkanı’nı eleştirdiği için yargılanıp tutuklanırken halkın sanatçısına alçakça saldıran kişi hiçbir adli kontrol kararı alınmadan serbest bırakıldı. Daha önce çok sayıda başka suç da işlemiş olan failin hiçbir tedbir alınmadan serbest bırakılmasının ne anlama geldiğini biliyoruz.

Bu iki yüzlü karar, açıkça suçluyu korumaktır. Bu faşist saldırının sorumluları bellidir. Bu kirli, karanlık tetikçi derhal tutuklanmalıdır."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol