birgün

18° PARÇALI BULUTLU

KÜLTÜR SANAT 17.05.2019 15:00

Orhan Kemal Roman Armağanı, Faruk Duman’ın oldu

Faruk Duman’ın Hep Kitap etiketiyle yayımlanan Sus Barbatus isimli romanı 48. Orhan Kemal Roman Armağanı’na layık görüldü. Erendiz Atasü, Ataol Behramoğlu, M. Nuri Gültekin, Çimen G.Erkol, Adnan Özyalçıner, Tahir Şilkan ve Nazım K. Öğütçü’den oluşan seçici kurul, “1980 öncesi Türkiyesi’nin Doğu bölgesinde, ağır kış koşulları altında, ülkedeki siyasi gerginlik ve güvensizlik ortamını, bir köydeki farklı […]

Orhan Kemal Roman Armağanı, Faruk Duman’ın oldu

Faruk Duman’ın Hep Kitap etiketiyle yayımlanan Sus Barbatus isimli romanı 48. Orhan Kemal Roman Armağanı’na layık görüldü.

Erendiz Atasü, Ataol Behramoğlu, M. Nuri Gültekin, Çimen G.Erkol, Adnan Özyalçıner, Tahir Şilkan ve Nazım K. Öğütçü’den oluşan seçici kurul, “1980 öncesi Türkiyesi’nin Doğu bölgesinde, ağır kış koşulları altında, ülkedeki siyasi gerginlik ve güvensizlik ortamını, bir köydeki farklı karakterler üzerinden başarılı bir şekilde anlatması, insani zaafların taşrada sıkışmış insan gerçekliğinin yanında insanın direnç gücünü de farklı bir dil ve üslupla dile getirmesi “ gerekçesiyle romanın armağana layık görüldüğünü belirtti.

Ödül, Duman’a 31 Mayıs’ta Orhan Kemal Kütüphanesi-Konferans Salonu’nda, saat 10.30 da yapılacak olan Orhan Kemal’i anma töreninde verilecek.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız