birgün

14° AÇIK

GÜNCEL 09.08.2021 10:04

Orman yangınlarında son durum: Milas ve Köyceğiz yangınları devam ediyor

Türkiye'de 270 orman yangınından 267'sinin kontrol altına alındığı bildirildi. Bakan Bekir Pakdemirli, Muğla'da Köyceğiz ve Milas yangınlarının devam ettiğini, Aydın'da Nazilli-Bozdoğan yangınının kontrol altına alındığını açıkladı.

Orman yangınlarında son durum: Milas ve Köyceğiz yangınları devam ediyor

Türkiye’de Ege Akdeniz bölgelerinde başlayan orman yangınları bugün 13’üncü gününde hala devam ediyor.

Pakdemirli, "Muğla'da Köyceğiz ve Milas, Aydın'da Bozdoğan yangını devam ediyor" açıklamasını yaptı.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yaptığı son açıklamada, "270 orman yangınıyla uğraştık, 267'si kontrol altında. Üç orman yangını için çalışmalar devam ediyor" dedi.

"Köyceğiz'de yangın vadiye hapsolmuş şekilde devam ediyor ama kontrol altında diyemiyoruz" diyen Pakdemirli, "Kontrol altına alınan yerlerde dıştan içe doğru soğutma işlemi uyguluyoruz. Arazözler en ufak duman kalmayacak şeklide çalışıyor" ifadelerini kullandı.

Pakdemirli, "Orman yangınlarıyla mücadelede gönüllü olarak bulunmak isteyenler e-devlet üzerinden başvuru yapsın" diye konuştu.

Pakdemirli, daha sonra Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Aydın'da Nazilli-Bozdoğan yangınının kontrol altına alındığını bildirerek, soğutma çalışmalarının devam ettiğini ifade etti.

MUĞLA

Muğla Valiliği, Milas ve Köyceğiz ilçelerinde yangınların devam ettiğini bildirdi.

Yangın'ın Marmaris, Bodrum, Milas, Yatağan, Menteşe, Köyceğiz, Fethiye, Seydikemer ve Kavaklıdere ilçelerinde etkili olduğunun hatırlatıldığı açıklamada, "Bugün Milas ve Köyceğiz ilçelerimiz dışında tüm yangınlar kontrol altına alınmıştır" denildi.

Yapılan açıklamada, "Bugün Milas ve Köyceğiz ilçelerimiz dışında tüm yangınlar kontrol altına alınmıştır. İlimizdeki yangınlara 7 uçak, 39 helikopter, 2 İHA, 10 bin 547 personel, 2 bin 545 araçla müdahale edilmektedir. Yangın söndürme çalışmalarına ayrıca Emniyet Genel Müdürlüğü toplam 69 TOMA ile Jandarma Genel Komutanlığı 4 TOMA ile Sahil Güvenlik Komutanlığı 1 korvet, 23 bot ve 364 personel ile Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 5 çıkarma gemisi ile Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü 3 cankurtaran botu, 1 Rhib bot ve 1 römorkör ile Denizcilik Genel Müdürlüğü 7 römorkör ile destek vermektedir" denildi.

orman-yanginlarinda-son-durum-milas-koycegiz-ve-bozdogan-yanginlari-devam-ediyor-908366-1.

AYDIN

Aydın'ın Bozdoğan ilçesinde çıkan orman yangınına müdahale ediliyor.

Konaklı Mahallesi Kemer Barajı yakınlarındaki ormanlık alandan yükselen dumanları görenler, orman işletme ve itfaiyeye bilgi verdi.

Bölgeye çok sayıda ekip sevk edildi.

İki helikopterin yanı sıra karadan Orman İşletme Müdürlüğü ve Bozdoğan Belediyesi itfaiye ekiplerinin müdahale ettiği yangın, kontrol altına alınmaya çalışıldı.

Tarım ve Orman Bakan Pakdemirli, Aydın'da Nazilli-Bozdoğan yangınının kontrol altına alındığını duyurdu.

orman-yanginlarinda-son-durum-milas-koycegiz-ve-bozdogan-yanginlari-devam-ediyor-908365-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol